Σαν Σήμερα (29/4/2017): Λήλας Βασιλικού-Ελλήσποντος 0-3

Ο Ελλήσποντος κέρδισε στο Βασιλικό τον Λήλαντα με 3-0, σαν σήμερα 29/4, για την 28η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο Λάζρι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, που έκαναν σημαντικό βήμα παραμονής, στο 25′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, που κέρδισε ο Νικολάου. Στο 43′ ο Λάζρι βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, διπλασιάζοντας τα τέρματα των φιλοξενούμενων, με ατομική προσπάθεια και σουτ. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με γκολ του Μπακλαγεμέζη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σέγκος/Πριόνας-Πασχαλίδης.

ΓΚΟΛ: 25′ & 43′ Λάζρι, 90’+3′ Μπακλαγεμέζης.

Λήλας Βασιλικού (Νίκος Ρόγκας): Μαντάς, Μπούρικας (66′ Κοκκάλας), Ντούνας (46′ Κουβούσης), Αυλωνίτης, Κουτσαυλής, Σίμος, Τσούρα, Καραχάλιος, Ροντρίγκο, Μαστροκώστας, Ευαγγελινός (82′ Παλόγος).

Ελλήσποντος (Γιάννης Καρβέλης): Χατζηπαυλίδης, Κατσικαβάλης, Νάτσης, Τριανταφύλλου, Κουσερής, Νόνας, Νικολάου (87′ Κορκόβελος), Μπαϊμπάκης, Κούτρας, Λάζρι (81′ Μπακλαγεμέζης), Στρατής (60′ Αγγελάκης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Ελλήσποντος 0-3, Ηρακλής Ψαχνών-Παντριαδικός 3-4, Αυλίδα-Ταμυναϊκός 0-4, Όλυμπος Γυμνού-Αρτάκη 4-2, Καστέλλα-Δροσιά 1-2, ΑΕΚ Χαλκίδας-Αυλωνάρι 1-0, Μακρυκάπα-Απόλλων Ερέτριας 0-1, Αστέρας Βατώντα-Ακαδημία Ιστιαίας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ταμυναϊκός 66, Απόλλων Ερέτριας 54, Παντριαδικός 49, Αρτάκη 42, ΑΕΚ Χαλκίδας 41, Καστέλλα 39, Λήλας Βασιλικού 38, Όλυμπος Γυμνού 38, Αυλίδα 37, Ηρακλής Ψαχνών 37, Αστέρας Βατώντα 36, Αυλωνάρι 36, Μακρυκάπα 35, Ελλήσποντος 34, Δροσιά 31, Ακαδημία Ιστιαίας -6.

Καλοχώρι/Παντείχι: Απέκτησε τον Δ. Μπασούκο

Πανηλιακός: Δύο προσθήκες στο ρόστερ

Τι προβλέπεται για τις υποψηφιότητες για τις θέσεις του προέδρου και των μελών της Ε.Ε της ΕΠΟ