EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (28/4/2018): Ηρακλής Ψαχνών-Αστέρας Βατώντα 5-0

Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε του Αστέρα Βατώντα με 5-0, σαν σήμερα 28/4, για την 28η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο Π.Λ. Σκριβάνος άνοιξε το σκορ στο 28′ για τους γηπεδούχους και ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα τους, πέντε λεπτά μετά. Στο πέμπτο λεπτό της επανάληψης ο Στούπας έκανε το 3-0 και στο 54′ ο Σίμωσης σημείωσε το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων, ενώ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Τόλης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δανιηλίδης/Αργύρης-Σέρρας.

ΓΚΟΛ: 28′ & 33′ Π.Λ. Σκριβάνος, 50′ Στούπας, 54′ Σίμωσης, 90′ Τόλης.

Ηρακλής Ψαχνών (Δημήτρης Γιαννούτσος): Μώρος, Βογιατζής (84′ Οσμάνι), Δούλος, Τόλης, Μπελίτσος (68′ Κουβούσης), Σπανός, Σίμωσης, Μαρίνος, Σκριβάνος (75′ Κατσαρής). Στούπας, Γκούρλας.

Αστέρας Βατώντα (Σταθαράς Σταθαράς): Γ. Σταθαράς, Κορκόβελος, Τσώκος (46′ Νεσίμι), Γούσιας, Ντούκα, Κηρύκος, Χασανλάρι, Γούναρης, Μαμτζαδέριας, Γιαννουκάκος, Μαρμαρινός.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Σκεπαστή-Λήλας Βασιλικού 0-5, Απόλλων Ερέτριας-Ελλήσποντος 2-0, Αρτάκη-ΑΕΚ Χαλκίδας 5-0, Ηρακλής Ψαχνών-Αστέρας Βατώντα 5-0, Καστέλλα-Αυλωνάρι 1-3, Αιδηψός-Όλυμπος Γυμνού 6-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Παντριαδικός 0-0, Κόσκινα-Μακρυκάπα 1-6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 72, Λήλας Βασιλικού 69, Αρτάκη 51, Αυλωνάρι 50, Μακρυκάπα 49, Όλυμπος Γυμνού 44, Αιδηψός 37, Αστέρας Βατώντα 37, Σκεπαστή 35, Ηρακλής Ψαχνών 35, Ελλήσποντος 34, Παντριαδικός 32, Καστέλλα 28, Κόσκινα 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 16, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

ΕΠΣΕ: Ποινολόγιο σωματείων (11,19/1)

Α’ ΕΠΣΕ: Παντριαδικός-Σκεπαστή 1-0

Δ. Ζωντός: Ανανέωσε με Πανθηραϊκό