Σαν Σήμερα (22/4/2015): ΑΟ Χαλκίς-Απόλλων Ερέτριας 2-3 (video)

Ο Απόλλων Ερέτριας κέρδισε τον ΑΟ Χαλκίς με 3-2, σαν σήμερα 22/4, για την 29η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι ‘νεραντζούρι’ άνοιξαν το σκορ στο πρώτο λεπτό με γκολ του Φιλιππίδη, ενώ στο 9′ ο Τόρα ισοφάρισε σε 1-1. Το παιχνίδι συνέχισε να είναι ανοιχτό και ιδιαίτερα ενδιαφέρον, με τον Βαλκάνο στο 39′ να δίνει ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους, κάνοντας το 2-1, όμως τέσσερα λεπτά ο Τόρα βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, φέρνοντας ξανά το ματς στην ισοπαλία. Στο 52′ ο Μώρος ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ για την ομάδα της Ερέτριας, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3, με τον ΑΟΧ να χάνει την ευκαιρία για την ισοφάριση στο 61′, με σουτ του Βαλκάνου που κατέληξε στο δοκάρι.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Τακόπουλος-Στρουμπούλης.

ΓΚΟΛ: 1′ Φιλιππίδης, 39′ Βαλκάνος-9′ & 43′ Τόρα, 52′ Μώρος.

ΑΟ Χαλκίς (Γιώργος Λάμπρου): Μόνος, Κοροβέσης, Μαρίνος, Καραμπάς, Γκιτζάλης (21′ Τσεκούρας, 66′ Αυλωνίτης), Ευσταθίου, Τσομπάνης (48′ Πετρογιάννης), Βαλκάνος, Φιλιππίδης, Ανέστης, Δήμου.

Απόλλων Ερέτριας (Μιχάλης Βλάχος): Μητακίδης, Φουρμούζης, Λιατύφης, Βελαέτης, Κούτρας, Ευγενίου, Αγραφιώτης (90’+ Ωραιόπουλος), Μεμάι (72′ Ρούσσος), Τόρα (84′ Ν. Ξυλάς), Παριανός, Μώρος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Λουκίσια 4-0, ΑΟ Χαλκίς-Απόλλων Ερέτριας 2-3, Αυλίδα-Αυλωνάρι 4-1, Παντριαδικός-Ιστιαία 1-1, Δόξα Προκοπίου-Αρτάκη 1-3, Δροσιά-Λήλας Βασιλικού 1-3, Μακρυκάπα-Ολυμπιακός Χαλκίδας 3-2, Σκύρος-Ταμυναϊκός 0-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 66, Ιστιαία 59, Απόλλων Ερέτριας 57, Αρτάκη 56, Ταμυναϊκός 47,  Ολυμπιακός Χαλκίδας 44, Μακρυκάπα 43, Καστέλλα 42, Δροσιά 40, Αυλίδα 38, Παντριαδικός 36, Αυλωνάρι 35, Λήλας Βασιλικού 34, Λουκίσια 19, Δόξα Προκοπίου 15, Σκύρος 15.

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αιδηψός/ΟΠΑ-Ιστιαία/Άγιος 2-0

ΕΠΣΕ: Βράβευση πρώτων σκόρερ στην κοπή πίτας

Γ’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Μονόδρυ-Άρης Αγίου Ιωάννη 2-5 (pics)