EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (15/4/2018): Ωρεοί-Ταξιάρχης 5-1

Οι Ωρεοί κέρδισαν τον Ταξιάρχη με 5-1, σαν σήμερα 15/4, για την 24η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Ο Ι.-Φ. Μαυρούτσικος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο πέμπτο λεπτό και ο Ένεχ διπλασίασε τα τέρματα τους στο 25′. Στο 61′ ο Ι.-Φ. Μαυρούτσικος με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 3-0 και στο 75′ ο Αναγνωστάκης σημείωσε το τέταρτο γκολ της ομάδας του. Στο 81′ ο Ταξιάρχης μείωσε σε 4-1, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δαρζέντα και τρία λεπτά μετά ο Μούστος -επίσης με χτύπημα πέναλτι- διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Με τη νίκη τους οι Ωρεοί εξασφάλισαν και μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία του ευβοϊκού ποδόσφαιρου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Καμπούρης-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 5′ & 61′ Ι.-Φ. Μαυρούτσικος, 25′ Ένεχ,  75′ Αναγνωστάκης, 84′ Μούστος-81′ Δαρζέντας.

Ωρεοί (Θανάσης Γουρνάς): Δ. Μαυρούτσικος, Τζαφεράι (84′ Ματζώρος), Σταματονικολός (84′ Α. Κούκης), Α. Τριανταφύλλου (46′ Φαράντος), Θ. Βασιλείου, Καραπάνος (64΄ Αναγνωστάκης), Μούστος, Ι.-Φ. Μαυρούτσικος, Ασαμόα, Μπανόφ, Ένεχ.

Ταξιάρχης (Κώστας Μισιρλής): Μουρίδης, Τσαμούρογλου, Σούρας (73′ Γ. Κουτσογιωργάκης), Καπόλος, Κοντογιάννης, Λυσσέας, Δ. Δέσπους, Δημ. Δαρζέντας, Χ. Βασιλείου (88′ Κουτσογιωργάκης), Δημητράκης, Μπαλαμούτης (68′ Χ. Δέσπους).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ερμής Πηλίου-Ακράτητος Κεχριών 4-4, Ωρεοί-Ταξιάρχης 5-1, Δόξα Προκοπίου-Ατρόμητος Βασιλικών 2-3, Ευβοϊκός Γουβών-Αρτεμησιακός 1-1, Ακαδημία Ιστιαίας-Κήρινθος 4-0, Ελληνικά-ΟΠΑ Αιδηψού 0-1, Μαντούδι-Βυζάντιο Νέου Πύργου 0-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ωρεοί 60, Ακράτητος Κεχριών 52, Ατρόμητος Βασιλικών 46, Ταξιάρχης 46, Δόξα Προκοπίου 40, Ευβοϊκός Γουβών 37, Κήρινθος 33, Αρτεμησιακός 30, ΟΠΑ Αιδηψού 26, Ακαδημία Ισταίας 25, Μαντούδι 20, Ερμής Πηλίου 16, Βυζάντιο Νέου Πύργου 14, Ελληνικά 12.

ΕΠΟ: Κανονισμός Αγώνων Ποδοσφαίρου (ΚΑΠ) 2022

Σαν Σήμερα (4/11/2012): Ηρακλής Θεσσαλονίκης-Ηρακλής Ψαχνών 1-1 (video)

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Πανηλιακός-Ολυμπιακός Λίμνης 1-0