Σαν Σήμερα (14/4/2013): Προποντίδα-Νηλέας Νεοχωρίου 3-1

Η Προποντίδα επικράτησε του Νηλέα Νεοχωρίου με 3-1, σαν σήμερα 14/4, για την 28η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τέρμα του Κοτρώτσιου με πλασέ και η ομάδα του Νεοχωρίου ισοφάρισε με κεφαλιά του Μάλλιου, ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Με δεύτερο προσωπικό τέρμα ο Κοτρώτσιος με συρτό σουτ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ‘Μπάρτσα’, κάνοντας το 2-1 στο 57′ και στο 88′ ο Μωραΐτης, και πάλι με συρτό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 3-1, με την Προποντίδα να μένει ‘ζωντανή’ στο κυνήγι της 12ης θέσης, που υπό προϋποθέσεις έδινε παραμονή (σε περίπτωση ανόδου στη Γ’ Εθνική του πρωταθλητή της Α1 ΕΠΣΕ).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάμπαξης/Σπανός-Παντελάκης.

ΓΚΟΛ: 12′ & 57′ Κοτρώτσιος, 88′ Μωραΐτης-44′ Μάλλιος.

Προποντίδα (Σαχίνης): Ντουμάνης, Παπακωνσταντίνου, Κοτρώτσιος, Οικονόμου, Παπαδέδες, Σταθόπουλος (52′ Κοίλιαρης), Μωραΐτης, Δρακόπουλος, Ζουρμπουλής, Παπασχόλης (72′ Μπερμπάντης), Κοτσαλάς (88′ Καραπάνος).

Νηλέας Νεοχωρίου (Θεοδώρου): Κότσαρης, Μπόνος (23′ Μούντριχας λ.τ.), Μάλλιος, Κότσαρης, Δημολιάνης, Ζέρβας, Καρλής (61′ Γ. Καρλής), Ζωντός, Πόγκας, Γκούμας, Μακρής (79′ Βογιατζής).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αρτάκη-Απόλλων Ερέτριας 2-0, Κριεζά-Ολυμπιακός Χαλκίδας 0-3 α.α., Δύστος-Λήλας Βασιλικού 2-0, Όλυμπος Γυμνού-Κύμη 0-2, Ιστιαία-Καστέλλα 1-1, Δροσιά-Αυλωνάρι 1-0, Προποντίδα-Νηλέας Νεοχωρίου 3-1, Παντριαδικός-Ωρεοί 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 70, Δροσιά 67, Αρτάκη 57, Δύστος 49, Απόλλων Ερέτριας 49, Παντριαδικός 47, Αυλωνάρι 40, Καστέλλα 39, Ολυμπιακός Χαλκίδας 38, Λήλας Βασιλικού 37, Ιστιαία 37, Νηλέας Νεοχωρίου 30, Όλυμπος Γυμνού 28, Προποντίδα 27, Ωρεοί 18, Κριεζά -6.