Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (13/4/2013): Αστέρας Δροσιάς-Σκύρος 1-1 (video)

Η Σκύρος αναδείχτηκε ισόπαλη με τον Αστέρα Δροσιάς με σκορ 1-1, σαν σήμερα 13/4, για την 26η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό που ήθελαν για να εξασφαλίσουν και μαθηματικά την άνοδο. Έτσι μετά το τέλος του αγώνα παρουσία αρκετών φιλάθλων τους πανηγύρισαν την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία του ευβοϊκού ποδοσφαίρου, για πρώτη φορά στην ιστορία του συλλόγου. Η Σκύρος είχε δοκάρι στο 32′ με τον Ν. Μανωλάκη, ο οποίος πέντε λεπτά μετά -με δυνατό σουτ- άνοιξε το σκορ. Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι εξασφάλισαν την παραμονή τους, ανέβασαν την απόδοση τους στην επανάληψη και έφτασαν στην ισοφάριση στο 66′ με σουτ του Βαρσαμά μέσα απ’ την περιοχή, έπειτα από πάσα στον κενό χώρο του Σ. Ελευθερίου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σέγκος/Βελέντζας-Ρωμανός.

Αστέρας Δροσιάς (Παναγιώτης Ελευθερίου): Παμφίλης, Αρκάς, Φρυγανάς, Καρτάλας, Αθηναίος, Πετρόπουλος, Μαρίνος, Γαληγιάννης, Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Σ. Ελευθερίου.

Σκύρος: Καραμπίνης, Κυριακόπουλος (84′ Ψαριώτης), Μπουλούκος, Ευγενικός, Ξανθούλης (48′ Γ. Χιώτης), Μανωλάκης, Τσελεπής (16′ Παπακωνσταντίνου λ.τ.), Δαλακλίδης, Ν. Μανωλάκης, Καραμάνης, Βασιλείου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αστέρας Δροσιάς-Σκύρος 1-1, Καλοχώρι/Παντείχι-Ταμυναϊκός 1-3, Αμαρυνθιακός-Μαρμάρι 0-1, Κάρυστος-Ερμήλιος 0-1, Εύριπος-Αυλίδα 3-1, Αλάτσατα-Ληλάντιο 1-1, Ελλήσποντος-Κόσκινα 6-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Σκύρος 63, Ταμυναϊκός 62, Ελλήσποντος 46, Αυλίδα 45, Ληλάντιο 41, Αλάτσατα 36, Κάρυστος 35, Μαρμάρι 29, Αστέρας Δροσιάς 27, Αμαρυνθιακός 27, Εύριπος 27, Ερμήλιος 26, Καλοχώρι/Παντείχι 22, Κόσκινα 14.

Σαν Σήμερα (7/12/2014): Σκεπαστή-Άρης Αγίας Άννας 2-0