Αγαπημένα ΡΟΗ Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (11/4/2010): Λουκίσια-Ολυμπιακός Λουτρακίου 2-0

Τα Λουκίσια κέρδισαν με 2-0 τον Ολυμπιακό Λουτρακίου, σαν σήμερα 11/4, για την 25η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Ο ΑΟΛ, που έκανε ένα σημαντικό βήμα παραμονής, άνοιξε το σκορ στο 34′ με εύστοχο πέναλτι του Παπαϊωάννου και δύο λεπτά μετά ο Μπασούκος διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, που είχαν και δύο δοκάρια (από ένα οι δύο σκόρερ του αγώνα). Στην επανάληψη η ομάδα της Εύβοιας διαχειρίστηκε το προβάδισμα στο σκορ, φτάνοντας σε άνετη επικράτηση.

Λουκίσια: Δ. Ευσταθίου, Μπακλαγής, Μίτρο, Καραμπάς, Ν. Ευσταθίου, Ντελέκος, Μυλωνάς, Γίγας (52′ Φρούσης), Ζαφειρόπουλος, Παπαϊωάννου (88′ Ρωμανός), Μπασούκος.

Ολυμπιακός Λουτρακίου: Δρακάκης, Φελέκης, Μαντέλος, Αυγέρης (57′ Γκαράνης), Ανυφαντής, Διαμαντής, Ευθυμίου, Αποστολάκης (70′ Αντωνίου), Πανταλέων, Παππάς, Γκρέγκος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δήλεσι-Πόρος 3-1, Πανναυπλιακός-Πέλοπας Κιάτου 2-2, Πανελευσινιακός-Αστέρας Μαγούλας 1-1, Λουκίσια-Ολυμπιακός Λουτρακίου 2-0, ΑΕ Χαλκίδας-Βρασιές 0-3 α.α., Θήβα-Ηρακλής Ψαχνών 0-1, Ηρακλής Ξυλόκαστρου-Ερμιονίδα 2-1, Αχιλλέας Χιλιομιδίου-Ένωσης Μιδέας 2-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ηρακλής Ψαχνών 59, Ένωση Μιδέας 57, Θήβα 41, Πανναυπλιακός 41, Δήλεσι 41, Αστέρας Μαγούλας 37, Κρανίδι 35, Πόρος 34, Λουκίσια 33, Ολυμπιακός Λουτρακίου 32, Βρασιές 32, Πέλοπας Κιάτου 29, Πανελευσινιακός 26, Ηρακλής Ξυλόκαστρου 25, Αχιλλέας Χιλιομοδίου 24, ΑΕ Χαλκίδας -9.

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (8-9/2)

Πέρσι… σαν σήμερα (10/9/2019)

ΓΓΑ: Ήρθε ο ‘Πέλοπας’ – Υποχρεωτική η καταγραφή όλων των αθλητικών εγκαταστάσεων της χώρας