Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (10/4/2016): Αυλίδα-Αυλωνάρι 2-1

Η Αυλίδα κέρδισε με 2-1 το Αυλωνάρι, σαν σήμερα 10/4, για την 29η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι που ήθελαν τη νίκη για να παραμείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της παραμονής, έπειτα από ένα ‘άγονο’ πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 66′ με γκολ του Βαρσαμά, με το Αυλωνάρι να ισοφαρίζει σε 1-1, εννιά λεπτά μετά με τέρμα του Σεϊντόπουλου. Τελικά η Αυλίδα έφτασε στην πολύτιμη νίκη, χάρις στο γκολ του Μαναρίτσα στο 84ο λεπτό, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Κωνστάντιος-Κούκουρα.

ΓΚΟΛ: 66′ Βαρσαμάς, 84′ Μαναρίτσας-75′ Σεϊντόπουλος.

Αυλίδα (Νίκος Ρόγκας): Ντελέκος, Τζαφέρος (79′ Βισβίνης), Μούντριχας, Ζαζάς, Καρλατήρας, Κάκιος, Στέργκου (90’+ Λουκάς), Κουτσαυλής, Μαναρίτσας, Βαρσαμάς (66′ Ελευθερίου), Γιαλός.

Αυλωνάρι (Γιώργος Κρόκος): Κότσαρης, Μαρούλης, Μπρεγκανάκου (84′ Πετράκης), Καραμπίνης, Δ. Βασιλείου, Β. Βασιλείου, Σεϊντόπουλος, Μακρής, Βογιατζής (72′ Αϊδίνης), Κοτρόζος, Φραγγής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Λήλας Βασιλικού 1-1, Ταμυναϊκός-Αρτάκη 1-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Δροσιά 1-0, Αιδηψός-Ιστιαία 3-6, Ζάρακες-Μακρυκάπα 0-3, Καστέλλα-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-4, Αυλίδα-Αυλωνάρι 2-1, Ελλήσποντος-Παντριαδικός 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ιστιαία 58, Ταμυναϊκός 55, Αρτάκη 54, ΑΕΚ Χαλκίδας 52, Απόλλων Ερέτριας 44, Λήλας Βασιλικού 43, Καστέλλα 43, Παντριαδικός 40, Αυλωνάρι 39, Μακρυκάπα 38, Δροσιά 35, Ελλήσποντος 35, Ολυμπιακός Χαλκίδας 35, Αυλίδα 34, Αιδηψός 20, Ζάρακες 14.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Ταμυναϊκός-Απόλλων Ερέτριας, Λήλας Βασιλικού-ΑΕΚ Χαλκίδας, Αρτάκη-Αιδηψός, Δροσιά-Ζάρακες, Ιστιαία-Καστέλλα, Μακρυκάπα-Αυλίδα, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ελλήσποντος, Αυλωνάρι-Παντριαδικός.