Σαν Σήμερα (10/4/2010): Αρτάκη-ΑΟ Χαλκίς 1-2

Ο ΑΟ Χαλκίς κέρδισε την Αρτάκη με 2-1, σαν σήμερα 9/4, για την 26η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Το ντέρμπι κρίθηκε στο τελευταίο 20λεπτο, με τους ‘νεραντζούρι’, που παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την Κύμη, να ανοίγουν το σκορ στο 70′ με τέρμα του Μάνεση. Ο ΑΟΝΑ ισοφάρισε επτά λεπτά μετά με γκολ του Μπλατσιώτη, τελικά όμως ο ΑΟΧ πήρε το ‘τρίποντο’ χάρις στο δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μάνεση στο 84ο λεπτό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κύμη-Ταμυναϊκός 3-0, Δροσιά-Ωρεοί 1-1, Όλυμπος Γυμνού-Απόλλων Ερέτριας 0-2, Αρτάκη-ΑΟ Χαλκίς 1-2, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Λήλας Βασιλικού 0-2, Προποντίδα-Αυλωνάρι 2-0, ΠΑΟ Κανήθου-Κονίστρες 0-4, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ένωση Διρφύων 2-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 64, Κύμη 64, Λήλας Βασιλικού 56, Απόλλων Ερέτριας 43, Ταμυναϊκός 37, Αρτάκη 36, Προποντίδα 34, Δροσιά 34, Ωρεοί 33, Αυλωνάρι 31, Ολυμπιακός Χαλκίδας 30, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 29, Όλυμπος Γυμνού 28, Ένωση Διρφύων 27, Κονίστρες 22, ΠΑΟ Κανήθου 13.

Γ’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (10/2)

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Καμάρες-Κύμη 0-3

Σαν Σήμερα (6/4/2014): Ιστιαία-Καστέλλα 2-2