EVIASPORTS Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (1/4/2012): ΑΟ Χαλκίς-Πόρος 2-1 (video)

Μπορεί να προηγήθηκε ο Πόρος στην έδρα της Χαλκίδας, αλλά οι Ευβοιώτες κατάφεραν να πάρουν δύσκολα τη νίκη με 2-1, «σκαρφαλώνοντας» στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Αιφνιδίασαν οι παίκτες του Πόρου και πήραν προβάδισμα στο 27’, όταν ο Μετζιάνι έκανε το 1-0. Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ ωστόσο, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Καρακατσάνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.

Στο 68’ ο Καφαντάρης διαμόρφωσε το τελικό 2-1, χαρίζοντας τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης στους γηπεδούχους.

ΑΟ Χαλκίς: Τοπαλίδης, Καλλιμάνης, Τούρλας (65′ Τσίγκρος), Πέτσης, Καφαντάρης, Μπιρμπίλι, Μανιάτης, Ταυταρίδης (46′ Γκιόκας), Θωμάς, Καρακατσάνης, Λέκκας (61 Καλογερόπουλος).

Πόρος: Γεωργούλης, Ευαγγελόπουλος, Νίνης, Βλάχος, Κουρκούλιας, Κιοσσές, Μπιζιώτας, Ζώρας, Μετζιάνι, Σιδηρόπουλος, Μπομπάι.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δάφνη Ερυθρών-Θήβα 3-0 α.α., Παναργειακός-Ατρόμητος Χιλιομιδίου 1-1, ΑΟ Χαλκίς-Πόρος 2-1, Κόρινθος-Λουκίσια 2-2, Ασπρόπυργος-Πανναυπλιακός 0-5, Ερμιονίδα-Μανδραϊκός 1-0, Κύμη-Ενώση Ασπρά Σπίτια/Αντίκυρα 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κόρινθος 48, ΑΟ Χαλκίς 38, Μανδραϊκός 36, Λουκίσια 32, Παναργειακός 32, Ερμιονίδα 31, Πανναυπλιακός 31, Κύμη 29, Ατρόμητος Χιλιομιδίου 28, Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα 20, Δάφνη Ερυθρών 20, Πόρος 12, Θήβα 7, Ασπρόπυργος 1.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20η-8/4/2012): Θήβα-Κόρινθος 0-3 α.α., Λουκίσια-Πανναυπλιακός, Παναργειακός-Ερμιονίδα, Πόρος-Κύμη, Ατρόμητος Χιλιομιδίου-Δάφνη Ερυθρών, Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα-Ασπρόπυργος, Μανδραϊκός-ΑΟ Χαλκίς.

Πηγή: onsports.gr

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Ταξιάρχης-Αρτεμησιακός 0-3

ΑΟ Σκεπαστής: Ανανέωση συνεργασίας με Δ. Ζουζουλή