Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (31/3/2018): Απόλλων Ερέτριας-Ηρακλής Ψαχνών 1-0 (video)

Ο Απόλλων Ερέτριας επικράτησε του Ηρακλή Ψαχνών με 1-0, σαν σήμερα 31/3, για την 25η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι έκαναν ακόμη ένα βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη Γ’ Εθνική, χάρις στο γκολ στο του Μπαλόζι με πλασέ από κοντά και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ντουλαβέρη, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ανοιχτό και με καλό ρυθμό το παιχνίδι, με την ομάδα των Ψαχνών να παρουσιάζεται ανταγωνιστική απέναντι στους πρωτοπόρους, έχοντας οριζόντιο δοκάρι στο 29′ με πλασέ από κοντά του Γκούρλα. Στην επανάληψη ο Απόλλωνας είχε δοκάρι στο 68′ με κεφαλιά του Τόρα απ’ το ύψος της μικρής περιοχής, ενώ στην εξέλιξη της φάσης οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι με τον Ντούμα (μαρκάρισμα από Καρβελά), το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος, με τον Βασιλείου να αποκρούει σωτήρια, κρατώντας το παιχνίδι στο 0-0, σε ένα κρίσιμο χρονικά σημείο.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Χατζηκαμαγιάννης-Ιωάννου.

ΓΚΟΛ: 90’+4′ Μπαλόζι.

Απόλλων Ερέτριας (Δημήτρης Βαλκάνος): Βασιλείου, Μετσανάι, Καρβελάς (72′ Βελαέτης), Σμπιλήρης, Μπαλόζι (90’+ Κικίδης), Καλοχωρίδης, Ντουλαβέρης, Πολυχρόνης (72′ Ρούσσος), Αγραφιώτης, Τόρα, Μώρος.

Ηρακλής Ψαχνών (Δημήτρης Γιαννούτσος): Μώρος, Κοροβέσης (90’+ Σίμωσης), Δούλος, Τόλης, Μπελίτσος, Σπανός (46′ Κουβούσης λ.τ.), Μαρίνος, Σκριβάνος, Ντούμας (75′ Στούπας), Σιαράπης (46′ Τσούμαρης λ.τ.), Γκούρλας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 1-0, Απόλλων Ερέτριας-Ηρακλής Ψαχνών 1-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Μακρυκάπα 0-1, Όλυμπος Γυμνού-Αστέρας Βατώντα 4-1, Αρτάκη-Αιδηψός 3-1, Σκεπαστή-Ολυμπιακός Χαλκίδας 6-1, Ελλήσποντος-Κόσκινα 3-0, Αυλωνάρι-Παντριαδικός 1-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 65, Λήλας Βασιλικού 62, Αρτάκη 48, Μακρυκάπα 44, Αυλωνάρι 41, Όλυμπος Γυμνού 40, Αστέρας Βατώντα 34, Ελλήσποντος 32, Ηρακλής Ψαχνών 31, Αιδηψός 31, Σκεπαστή 29, Παντριαδικός 27, Καστέλλα 27, Κόσκινα 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26η): Αρτάκη-Λήλας Βασιλικού, Καστέλλα-Απόλλων Ερέτριας, Αιδηψός-Σκεπαστή, Ηρακλής Ψαχνών-Ελλήσποντος, Ολυμπιακός Χαλκίδας-ΑΕΚ Χαλκίδας, Κόσκινα-Αυλωνάρι, Μακρυκάπα-Όλυμπος Γυμνού, Παντριαδικός-Αστέρας Βατώντα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Όλυμπος Γυμνού: Συλλυπητήρια ανακοίνωση για Μπάμπη Παπαδήμα

Κώστας Λαγός

Α’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές 3ης αγωνιστικής (5-6/10)

Κώστας Λαγός

ΔΟΑΠΠΕΧ: Άθληση για πολίτες-Διαδικασία χρήσης αθλητικών εγκαταστάσεων

Κώστας Λαγός