EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (30/3/2014): Ακαδημία Ιστιαίας-Αρτάκη 0-5

Η Αρτάκη κέρδισε την Ακαδημία Ιστιαίας με 5-0, σαν σήμερα 30/3, για την 28η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο ΑΟΝΑ άνοιξε το σκορ στο 43′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο Γκούρλας απ’ τον Μισιρλή) του Μαστροκώστα. Στο τρίτο λεπτό της επανάληψης ο Μακαντάσης με σουτ στην επαναφορά (έπειτα από κεφαλιά του Μαστροκώστα και απόκρουση του Δαμάσκου) διπλασίασε τα γκολ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι έφτασαν στο τρίτο τους γκολ στο 52′ με τον Μαστροκώστα να σκοράρει ξανά, αυτή τη φορά με εκτέλεση φάουλ. Ένα δίλεπτο αργότερα και ο Μακαντάσης βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, κάνοντας το 0-4, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 75′ με σουτ από κοντά του Ευσταθίου. Με τη νίκη αυτή η Αρτάκη, εκμεταλλευόμενη το ‘στραβοπάτημα’ του πρωτοπόρου Απόλλωνα Ερέτριας στην Τριάδα, πλησίασε στον ένα βαθμό από την κορυφή.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Κωνστάντιος-Τσιφλάκος.

ΓΚΟΛ: 43′ & 52′ Μαστροκώστας, 48′ & 54′ Μακαντάσης, 75′ Ευσταθίου.

Ακαδημία Ιστιαίας (Γιάννης Βογιατζής): Δαμάσκος, Αφένδρας, Καρατσόλιας (55′ Γιατζής), Παπανδρέου, Αρσενόπουλος, Μισιρλής, Αθανασίου, Σιάννος, Σελίμης (57′ Γαβριήλ), Ανέστης, Λεκοσιώτης (66′ Γιάγκος).

Αρτάκη (Δημήτρης Παναγιώτου): Γκόγκος, Τσούτης, Φωτιάδης, Ζαχαριάς (54′ Ρούσσος), Καμάρας, Κάραλης, Παπαδόπουλος (75′ Κρητικός), Ευσταθίου, Μαστροκώστας, Μακαντάσης, Γκούρλας (46′ Γκάβαλης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Σκύρος 1-0, Λήλας Βασιλικού-Αυλωνάρι 2-1, Παντριαδικός-Απόλλων Ερέτριας 0-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ιστιαία 3-2, Ακαδημία Ιστιαίας-Αρτάκη 0-5, Λουκίσια-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2-1, Όλυμπος Γυμνού-Δροσιά 1-5, Ταμυναϊκός-Δύστος 3-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 59, Αρτάκη 58, Λουκίσια 54, Ολυμπιακός Χαλκίδας 51, Ιστιαία 49, Λήλας Βασιλικού 44, Δροσιά 43, Σκύρος 42, Καστέλλα 40, Αυλωνάρι 37, Ταμυναϊκός 36, Παντριαδικός 34, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 30, Δύστος 20, Όλυμπος Γυμνού 15, Ακαδημία Ιστιαίας 12.

Άρης Αγίου Ιωάννη: Αγιασμός & έναρξη προετοιμασίας στις 8/9

Κύπελλο ΕΠΣΕ: Οι σκόρερς μετά τα παιχνίδια της 1ης φάσης (8/9)

ΠΑΟ Πολιτικών: Ευχαριστήρια ανακοίνωση για Χρ. Τσώκο