Αγαπημένα ΡΟΗ Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (28/3/2010): Ηρακλής Ψαχνών-Λουκίσια 5-0

Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε των Λουκισίων με 5-0, σαν σήμερα 28/3, στο ευβοϊκό ντέρμπι του 7ου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν γρήγορα με 2-0, με τον Σέγκο να ανοίγει το σκορ στο πρώτο λεπτό του αγώνα και επτά λεπτά μετά ο Ανέστης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας των Ψαχνών. Ο Σέγκος έκανε χατ-τρικ, βάζοντας ακόμη δύο γκολ στο 32′ και στο 39′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 66ο λεπτό με γκολ του Κοταρέλα. Ο Ηρακλής, που έκανε ακόμη ένα βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη Γ’ Εθνική, αγωνιζόταν από το 57′ με δέκα παίχτες, λόγω αποβολής του Σέγκου, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ηρακλής Ψαχνών: Α. Μιχελής, Σφυρόπουλος, Κουρούπης, Κύρου, Γούναρης, Βαρούχας, Λούκας (64′ Κωνσταντάκας), Μαρινάκης (52′ Σιδηρόπουλος), Ανέστης (61′ Μπρης), Σέγκος, Κοταρέλας.

Λουκίσια: Μπόλμπασης (46’ Δ. Ευσταθίου), Ρωμανός, Μίτρο, Καραμπάς, Ν. Ευσταθίου, Ντελέκος, Μυλωνάς (46’ Μπασούκος), Ζαφειρόπουλος, Παπαϊωάννου (62’ Μ. Λουκατζίκος), Φρούσης, Ντάμπος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ηρακλής Ψαχνών-Λουκίσια 5-0, Πέλοπας Κιάτου-Δήλεσι 1-0, Αστέρας Μαγούλας-Πόρος 2-2, Ολυμπιακός Λουτρακίου-Πανναυπλιακός 1-0, Βρασιές-Πανελευσινιακός 1-1, Κρανίδι-ΑΕ Χαλκίδας 3-0 α.α., Ένωση Μιδέας-Θήβα 2-0, Ατρόμητος Χιλιομιδίου-Ηρακλής Ξυλόκαστρου.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ηρακλής Ψαχνών 56, Ένωση Μιδέας 54, Θήβα 41, Δήλεσι 38, Πανναυπλιακός 37, Αστέρας Μαγούλας 36, Κρανίδι 35, Πόρος 34, ΠΑΟ Λουτρακίου 32, Λουκίσια 30, Πέλοπας Κιάτου 29, Βρασιές 29, Πανελευσινιακός 25, Ηρακλής Ξυλόκαστρου 25, Ατρόμητος Χιλιομιδίου 24, ΑΕ Χαλκίδας -9.

Σαν Σήμερα (15/12/2013): Όλυμπος Γυμνού-Ταμυναϊκός 0-2

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Μιαούλης Φύλλων 4-1

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολόγια (2η αγωνιστική)