Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (25/3/2018): Αιδηψός-Λήλας Βασιλικού 2-2

Ισοπαλία με σκορ 2-2 για Αιδηψό και Λήλαντα Βασιλικού, σαν σήμερα 25/3, για την 24η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα του Βασιλικού είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και άνοιξε το σκορ στο 34′ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μαστροκώστα, ενώ ένα λεπτό μετά ο Τσολάκος με κεφαλιά διπλασίασε τα γκολ του Λήλαντα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και αρχικά μείωσαν σε 1-2 στο 61′ με σουτ μέσα απ’ τη μεγάλη περιοχή του Ι. Μπιμπάι. Στο 70′ ο Μάρκου σκόραρε όπως ο Μαστροκώστας, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στη συνέχεια με τον Σεϊνταράσι, ενώ και η Αιδηψός είχε σημαντική ευκαιρία για να φτάσει στην ανατροπή του σκορ, με προβολή του Φώτου, που έφυγε λίγο έξω. Η απώλεια του Λήλαντα έδωσε την ευκαιρία στον Απόλλωνα Ερέτριας να αυξήσει τη διαφορά στο +3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Τσιφλάκος-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 34′ Μαστροκώστας, 35′ Τσολάκος-61′ Ι. Μπιμπάι, 70′ Μάρκου.

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Ψαρράς, Φώτου, Στέκας, Καππές, Γλύκος, Σαμπάι, Καπλανάι (90’+ Αθανασίου), Ν. Αναγνώστου (57′ Παπατζίκος), Μάρκου (84′ Α. Μπιμπάι), Ι. Μπιμπάι, Στεργίου (90’+ Μ. Αναγνώστου).

Λήλας Βασιλικού (Γιώργος Λάμπρου): Μ. Μπιμπάι, Τζάβρας, Μαστροκώστας, Καρλατήρας (84′ Τσούρα), Κατσίμπρας, Τσολάκος, Γ. Αγγελάτος, Καραχάλιος, Τσομπάνης (75′ Σεϊνταράσι), Βρέττος, Δ. Αγγελάτος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ηρακλής Ψαχνών-Καστέλλα 3-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αρτάκη 0-2, Μακρυκάπα-Σκεπαστή 2-1, Παντριαδικός-Ελλήσποντος 0-0, Αστέρας Βατώντα-ΑΕΚ Χαλκίδας 2-1, Όλυμπος Γυμνού-Αυλωνάρι 0-0, Αιδηψός-Λήλας Βασιλικού 2-2, Κόσκινα-Απόλλων Ερέτριας 0-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 62, Λήλας Βασιλικού 59, Αρτάκη 45, Μακρυκάπα 41, Αυλωνάρι 40, Όλυμπος Γυμνού 37, Αστέρας Βατώντα 34, Ηρακλής Ψαχνών 31, Αιδηψός 31, Ελλήσποντος 29, Καστέλλα 27, Σκεπαστή 26, Παντριαδικός 26, Κόσκινα 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα, Απόλλων Ερέτριας-Ηρακλής Ψαχνών, ΑΕΚ Χαλκίδας-Μακρυκάπα, Όλυμπος Γυμνού-Αστέρας Βατώντα, Αρτάκη-Αιδηψός, Σκεπαστή-Ολυμπιακός Χαλκίδας, Ελλήσποντος-Κόσκινα, Αυλωνάρι-Παντριαδικός.

ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ (ΕΠΟ: Αναδιάρθρωση & ενοποίηση εθνικών & τοπικών πρωταθλημάτων)

Κύπελλο ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης (29/12-15/1)

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Νεάπολη-Εύριπος 3-2 (photo album)