Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (23/3/2014): Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Ταμυναϊκός 1-0

Ο Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου επικράτησε του Ταμυναϊκού με 1-0, σαν σήμερα 23/3, για την 27η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη χάρις σε ένα μακρινό σουτ -σχεδόν απ’ τον χώρο του κέντρου- του Μαρίνου στο ένατο λεπτό. Στη συνέχεια η ομάδα του Αλιβερίου προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, έχοντας μια πολύ καλή στιγμή στο 32′ με πλασέ του Α. Κιούση και τον Κουρούπη σωτήρια να διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος και στο 49′ κεφαλιά του Μπασινά πέρασε ελάχιστα έξω. Τέσσερα λεπτά μετά η ομάδα του Αγίου Νικολάου είχε σημαντική ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της με ψηλοκρεμαστό σουτ του Τσακλάνου, που σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Μητακίδη. Και στο τελευταίο μισάωρο έγιναν κάποιες τελικές απ’ τις δύο ομάδες, χωρίς όμως το 1-0 να αλλάξει ως το φινάλε της αναμέτρησης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Χουλιάρας-Δελχάς.

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου (Σταμάτης Μπαλάνος): Οικονομίδης, Ντούκα, Κοτρώτσιος, Κουρούπης, Ρίζος (73′ Χρόνης), Βαρτζής (54′ Βαρθαλάμης), Τσακλάνος, Σφυρόπουλος, Τρίκας (84′ Ανδριανόπουλος), Τζαφέρος, Μαρίνος.

Ταμυναϊκός (Δημήτρης Λύκος): Μητακίδης, Κρόκος, Δροσάτος, Λύκος, Μπασινάς, Τσολάκος, Σταμέλος,
Αντωνίου (65′ Β. Κιούσης), Πιλάτης (20′ Α. Κιούσης), Γιαννούλης, Ιωαννίδης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αρτάκη-Όλυμπος Γυμνού 3-0, Σκύρος-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-1, Αυλωνάρι-Καστέλλα 4-7, Λήλας Βασιλικού-Παντριαδικός 0-0, Απόλλων Ερέτριας-Ακαδημία Ιστιαίας 1-0, Ιστιαία-Λουκίσια 2-1, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Ταμυναϊκός 1-0, Δροσιά-Δύστος 3-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 58, Αρτάκη 55, Λουκίσια 51, Ιστιαία 49, Ολυμπιακός Χαλκίδας 48, Σκύρος 42, Λήλας Βασιλικού 41, Δροσιά 40, Καστέλλα 37, Αυλωνάρι 37, Ταμυναϊκός 33, Παντριαδικός 33, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 30, Δύστος 20, Όλυμπος Γυμνού 15, Ακαδημία Ιστιαίας 12.

Άρης Αγ. Ιωάννη: Ευχαριστήρια ανακοίνωση για Άγιο Λουκά

Basketleague: Οι διαιτητές στο Κύμη-Προμηθέας Πατρών

ΑΟ Ζάρητρα: Συλλυπητήρια ανακοίνωση για Ν. Δαφνή