Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (23/3/2012): Γιαννιτσά-Ηρακλής Ψαχνών 0-0 (video)

Ο Ηρακλής Ψαχνών αναδείχτηκε ισόπαλος με 0-0 στα Γιαννιτσά απέναντι στην τοπική ομάδα, για την 21η αγωνιστική της Football League, σαν σήμερα 23/3.

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί, παρά τις απουσίες των Σέγκου, Πλάτανου και Ντελέκου, δημιουργώντας ευκαιρίες και φτάνοντας κοντά στην επίτευξη τέρματος, ενώ και αμυντικά ο Ηρακλής ήταν πολύ καλός. Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα της Εύβοιας στο 21′ με σουτ του Γιώτα και απόκρουση του Αποστόλου, ενώ στο 39′ κεφαλιά του Ρεπετσά έφυγε ελάχιστα άουτ και τέσσερα λεπτά μετά πόδια αμυντικών των γηπεδούχων, σταμάτησαν σουτ του Αλεξάντροβιτς. Στην επανάληψη η ομάδα των Ψαχνών είχε ακόμη δύο καλές στιγμές, με τον Σανόκο, στο 57′ με κεφαλιά (απόκρουση του Αποστόλου) και στο 75′ με μακρινό σουτ (πέρασε λίγο έξω). Οι γηπεδούχοι είχαν καλές στιγμές με τον Κυζερίδη και τον Ιορδανίδη, ενώ στο 88′ ζήτησαν πέναλτι, υποστηρίζοντας ότι η μπάλα βρήκε αντικανονικά το χέρι του Ρεπετσά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καραλιόλιος (Γρεβενών)/Ρίγκος (Γρεβενών)-Στόικος (Κέρκυρας).

Γιαννιτσά (Σπύρος Μπαξεβάνος): Αποστόλου, Τέλλος, Κυζιρίδης (78′ Στεργίδης), Σερέτης, Γιόνδης (53′ Τζεβελέκης), Αλμπάνης, Ντατίδης, Ιορδανίδης, Σπαθάρας, Μπέκα (65′ Παπαδόπουλος), Στεφανίδης.

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Φοιρός): Τόλιος, Ρεπετσάς, Γιώτας, Γκότοβος, Ζουλιώτης, Σανόκο, Μπακομήτρος, Ποκόνγκ (80′ Γανωτής), Λιόσης (46′ Δελήμπασης), Αλεξάντροβιτς, Θάνος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Εθνικός Αστέρας-Βύζας Μεγάρων 0-3 α.α., Φωκικός-Διαγόρας Ρόδου 3-0 α.α., Θρασύβουλος Φυλής-Πλατανιάς 1-1, Αγροτικός Αστέρας-Καλλονή 1-3, Επανομή-Πανσερραϊκός 0-1, Γιαννιτσά-Ηρακλής Ψαχνών 0-0, Καλλιθέα-Πανθρακικός 3-0, Παναχαϊκή-Πιερικός 0-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πανθρακικός 43, Πλατανιάς 41, Βέροια 40, Πιερικός 38, Καλλιθέα 37, Πανσερραϊκός 32, Παναχαϊκή 30, Καλλονή 30, Επανομή 28, Γιαννιτσά 26, Λάρισα 24, Θρασύβουλος 23, Φωκικός 23, Ηρακλής Ψαχνών 22, Αγροτικός Αστέρας 22, Βύζας 22, Εθνικός Αστέρας 18. Διαγόρας 5.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η-28/3/2012): Πανσερραϊκός-Γιαννιτσά, Καλλιθέα-Παναχαϊκή, Καλλονή-Φωκικός, Βέροια-Εθνικός Αστέρας, Πιερικός-Λάρισα, Βύζας-Επανομή, Πανθρακικός-Θρασύβουλος, Διαγόρας-Ηρακλής Ψαχνών, Πλατανιάς-Αγροτικός Αστέρας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (8,9,11,15/6)

Κώστας Λαγός

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Έξω Παναγίτσα-Ακαδημία Αρτάκης 0-4

Κώστας Λαγός

Β’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (17-18/11)

Κώστας Λαγός