EVIASPORTS Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (20/3/2011): Αίας Ασπρόπυργου-Λουκίσια 1-3

Τα Λουκίσια επικράτησαν του Αίαντα Ασπρόπυργου με 3-1, σαν σήμερα 20/3, για την 26η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Οι ‘πορτοκαλί’ συνέχισαν την πολύ καλή τους πορεία, με τον Γίγα να ανοίγει το σκορ στο δεύτερο λεπτό. Τέσσερα λεπτά μετά ο Τριανταφυλλίδης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και στο 32′ ο Ζαφειρόπουλος, έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΑΟΛ, κάνοντας το 1-2, και ο ίδιος στο 90′ με δεύτερο προσωπικό γκολ, ‘σφράγισε’ τη νίκη της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Αίας Παραλίας Ασπρόπυργου: Δρόσος, Καντίλης (46’ Καρόζης), Κυριακάτος, Λάκας, Παπαδόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Κοράκης (70’ Μήνος), Σπυρίδης (61’ Λιώρας), Τσότσαλιτς, Τριανταφυλλίδης, Παπαδόπουλος.

Λουκίσια (Γιάννης Καραμπάς): Διαμαντής, Σπυρόπουλος, Μπαρκόσης (34′ Μίτρο λ.τ.), Καραμπάς, Δήμου, Χατζάκης, Ζαχαριάς, Γίγας, Ζαφειρόπουλος, Τσιομπάνης (70′ Α. Ευσταθίου), Παπαδόπουλος (88’ Μπακλαγής).