Αγαπημένα ΡΟΗ Δ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (18/3/2012): Πανναυπλιακός-Κύμη 2-2

Δυνατό ματς, με ανατροπές και πολλές φάσεις έγινε στο Ναύπλιο, με Πανναυπλιακό και Κύμη να μένουν ισόπαλοι 2-2, έχοντας ωστόσο αμφότεροι, από ένα δοκάρι.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν, όταν στο 26’ ο Αγγελόπουλος έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι ότι δεν κατάφεραν στο 40’ με τον Κύρου που σημάδεψε το δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ, το έκαναν δευτερόλεπτα αργότερα με τον Κραβαρίτη, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1.

Στην επανάληψη, οι παίκτες της Κύμης έκαναν την απόλυτη ανατροπή, αφού κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με 2-1 από γκολ του Γκάτση στο 57’. Όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε υπέρ των γηπεδούχων, ωστόσο στο 87’ ο Γκολέμης έκανε το 2-2 για τον Πανναυπλιακό.

Ένα λεπτό αργότερα όμως, έγινε… μοιραίος παίκτης για την ομάδα του, αφού η προσπάθειά του κατέληξε στο δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει τους βαθμούς της νίκης στην ομάδα του Ναυπλίου.

Πανναυπλιακός: Κυριακόπουλος, Νικολέτος (58′ Μαρίνης), Παπουτσής (86′ Χατζησοφρωνίου), Ευθυμίου, Λαμπρούσης, Ζίου, Μιχαλόπουλος (85΄’ Γκολέμης Η.), Μπουτσικάκης, Λούπας, Αγγελόπουλος, Καραγκούνης.

Κύμη: Παπαδόπουλος, Β. Αναστασίου, Κόκκος, Κύρου, Κραβαρίτης (80′ Καραμπίνης), Ι. Αναστασίου (86′ Μπλατσιώτης), Φωτιάς, Ηλίας, Γεωργουδάκης, Γκάτσης, Τσάγκος (56′ Καλογερόπουλος).