EVIASPORTS.GR Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Ταμυναϊκός-Δροσιά 2-1

Με 2-1 επικράτησε ο Ταμυναϊκός της Δροσιάς, για την 23η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τελική προσπάθεια του Β. Αναστασίου, έπειτα από αρχική προσπάθεια του Ποδαρά και απόκρουση του πορτιέρο του ΑΠΚΟ. Ο Βαρσαμάς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο Ελευθερίου) στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους ισοφάρισε για τη Δροσιά, όμως η ομάδα του Αλιβερίου κατάφερε τελικά να πάρει το ‘τρίποντο’ χάρις στο τέρμα του Ζαχαριά (είχε δοκάρι στο 79′) στο 61ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κούκουρα/Μητρολιός-Αργύρης.

ΓΚΟΛ: 12′ Β. Αναστασίου, 61′ Ζαχαριάς-45′ Βαρσαμάς.

Ταμυναϊκός (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Τσαβαρής, Δήμου (60′ Κουτσαυλής λ.τ.), Λ. Πιλάτης, Βελαέτης, Β. Αναστασίου, Μ. Αναστασίου, Γιαντόμ (90’+ Σκανδάλης), Μεταξάς, Πομάρες (72′ Σπυράκης), Ζαχαριάς, Ποδαράς (52′ Λάμπρου).

Δροσιά (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Αραβανής, Τουλίτσης (61′ Τζέμος), Τζαφέρος, Γκρινιάρης, Κνέζεβιτς, Ζαχαριάς(79′ Πάνου), Μαστροκώστας, Τσομπάνης (88′ Κροκόδειλος), Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Σεϊνταράσι.

Γ’ ΕΠΣΕ (ΜΠΑΡΑΖ): Σκόρερς (23-24/3)

ΑΟ Νέας Αρτάκης: Απέκτησε Δ. Βεζιρτζόγλου

Σαν Σήμερα (24/5/2015): ΑΟ Χαλκίς-Αίολος 4-0 (video)