Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ερμήλιος-Ωρεοί 2-0

Ο Ερμήλιος επικράτησε των Ωρεών με 2-0, για την 22η αγωνιστική του ομίλου του βορρά της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 55′ όταν μετά από σέντρα του Γ. Μπουρνάζου ο Μπρατσιώτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα να χτυπήσει στο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήξει στα δίχτυα. Έξι λεπτά μετά ο Καπατσούλιας διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ο Ερμήλιος είχε την υπεροχή, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες (αρκετές εξ αυτών είχαν κατάληξη στα αντίπαλα δοκάρια), έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις με τον Ξεφτεράκη (το κέρδισε ο Δούκας), απέναντι στην ομάδα των Ωρεών που είχε στην αποστολή της μόνο έντεκα ποδοσφαιριστές.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοτταρά/Καρβελάς-Νικολάου Σ.

ΓΚΟΛ: 55′ Μπρατσιώτης, 61′ Καπατσούλιας.

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Πρέντσι (65′ Χότζα), Διοκμετζίδης, Καπατσούλιας, Πέντσιος (65′ Φωτιάδης), Ελευθερίου, Κάραλης, Αρκάς (59′ Μυλωνάς), Δούκας, Μπρατσιώτης (69′ Μυλωνάς), Μπανάσης, Γ. Μπουρνάζος.

Ωρεοί (Παναγιώτης Αναγνώστου): Αλεξίου, Δ. Παπαγιαννόπουλος, Πανταζής, Ουράι, Σ. Παπαγιαννόπουλος, Χαλκιάς, Καπλανάι, Γεωργάκας, Πλανγκάι, Κομνηνός, Καραδημήτρης.

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ: Αποτελέσματα & βαθμολογίες

DERNEKI (ΜΗ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Αποτελέσματα, βαθμολογία & σκόρερς (27/6)