Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Νηλέας Νεοχωρίου-Απόλλων Παραλίας 4-2

Ο Νηλέας Νεοχωρίου επικράτησε του Απόλλωνα Παραλίας με 4-2, για την 21η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο όγδοο λεπτό με τέρμα του Πατρινού και στο 21′ ο Τ. Μαστροκώστας ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ενώ στο 65′ η ομάδα του Νεοχωρίου ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ με γκολ του Σταμέλου. Πέντε λεπτά μετά η ομάδα της Παραλίας έφτασε στην ισοφάριση με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πατρινού. Ο Σταμέλος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 87′ και τρία λεπτά μετά φτάνοντας σε χατ-τρικ, ‘σφράγισε’ τη νίκη τους και διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Σέρρας-Γεωργαράς.

ΓΚΟΛ: 21′ Τ. Μαστροκώστας, 65′ & 87′ & 90′ Σταμέλος-8′ & 70′ Πατρινός.

Νηλέας Νεοχωρίου: Χροναίος, Σαμαράς, Φραγγής, Γ. Κότσαρης, Μακρής (78′ Θ. Ζωντός), Τζέμης, Αποστόλου, Γ. Ζωντός (85′ Πόγκας), Ρουμελιώτης (90′ Σαμπάνης), Τ. Μαστροκώστας, Σταμέλος.

Απόλλων Παραλίας (Παναγιώτης Ελευθερίου): Παμφίλης, Λέκκας, Ζία, Δημητρίου, Ρωμανός, Κωνσταντόπουλος (78′ Ρίζος), Λουκάς (78′ Αλαφάκης), Κηπιώτης, Μπαϊμπάκης (70′ Αρβανάκος), Γκριτζάλας, Πατρινός.

DERNEKI (ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Ακράτητος Μαλακώντα-Ε ρε Γλέντια 5-9

Β. Αρβανίτη: Σε τουρνουά τεσσάρων αστέρων στην Πορτογαλία

Έχασε το τουρνουά-κέρδισε τις εντυπώσεις! (ΧΒΑ-Πανερυθραϊκός 56-73)