EVIASPORTS Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ολυμπιακός Λίμνης-Ακράτητος Κεχριών 4-1

Ο Ολυμπιακός Λίμνης επικράτησε του Ακράτητου Κεχριών με 4-1, για τη 16η αγωνιστική του βορείου ομίλου της τρίτης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο Μαναρίτσας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο πρώτο λεπτό, όμως στο επόμενο η ομάδα των Κεχριών ισοφάρισε με τέρμα του Βασιλείου. Στο 34′ ο Κούβαρης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα της Λίμνης, η οποία ‘σφράγισε’ τη νίκη της στην επανάληψη, χάρις σε δύο γκολ του Αγέτι, στο 58ο και στο 69ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κούκουρα/Μαρίνος-Καραβά

ΓΚΟΛ: 1′ Μαναρίτσας, 34′ Κούβαρης, 58′ & 69′ Αγέτι-2′ Βασιλείου.

Ολυμπιακός Λίμνης (Δημήτρης Κατούνης): Σταθαρός, Νατιώτης-Πάγκαλος (90′ Κανάκης), Ιωάννου, Αγέτι, Στέφος, Ευσταθίου (85′ Καλίτσης), Μαναρίτσας, Παλάντζας (78′ Ξυδιάς), Κούβαρης, Πορτοκαλίδης (55′ Κυριακού), Γεωργαντζής.

Ακράτητος Κεχριών (Κώστας Χατζηλέρης): Γιαννιός (80′ Τσαμούρας), Κ. Κοντογιάννης, Αχματιώτης, Τσούπρος, Τσαμούρας, Χατζηλέρης, Τσούπρος, Γ. Κοντογιάννης (71′ Σταμογιάννης), Χαιρόπουλος, Βασιλείου, Σκοπελίτης (16′ Αλεξίου).

Ρομαϊκός: Ο Δ. Μπούρικας στην τεχνική ηγεσία

Σαν Σήμερα (8/3/2014): Αρτάκη-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2-0

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ερμήλιος-Σκύρος 1-7 (video)