Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Απόλλων Παραλίας-Σκύρος 3-3

Ισόπαλο ήταν το τελικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι της Παραλίας για τη 18η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ, ανάμεσα στον τοπικό Απόλλωνα και τη Σκύρο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 23′ με τέρμα του Αρβανάκου και στο 35′ ο Γκριτζάλας διπλασίασε τα γκολ τους. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους η Σκύρος μείωσε σε 2-1 με τέρμα του Λύκου και στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ο Πατρινός, έδωσε και πάλι προβάδισμα δύο γκολ στον Απόλλωνα, κάνοντας το 3-1. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και αφού αρχικά μείωσαν στο 61′ σε 3-2 με γκολ του Χιώτη, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 81′, με τον Τσελεπή να διαμορφώνει το τελικό 3-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Βλάχος-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 23′ Αρβανάκος,, 35′ Γκριτζάλας, 47′ Πατρινός-45′ Λύκος, 61′ Χιώτης, 81′ Τσελεπής.

Απόλλων Παραλίας (Παναγιώτης Ελευθερίου): Γκάγκος, Κηπιώτης, Λέκκας, Κοροβέσης (75′ Παναγιώτου), Δημητρίου, Ρωμανός, Κωνσταντόπουλος, Λουκάς (86′ Μεταξάς), Μηλιώτης Βασίκλης (83′ Κορδώνης), Αρβανάκος (70′ Μπαϊμπάκης), Γκριτζάλας, Πατρινός.

Σκύρος: Λ. Καραμπίνης, Φτούλης (46′ Πανταζής), Χιώτης, Κουτσοκέρας, Ξανθούλης, Ι. Μανωλάκης (81′ Τράκος), Γ. Λύκος, Δαλακλίδης, Τσιούτσιος, Τσελεπής (87′ Θ. Γιαλός), Δ. Καραμπινης (33′ Τσερνάκης).

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΓΑΣ Βασιλικού-Γ.Σ. Ιτέας 59-57