Αγαπημένα ΡΟΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Λήλας Βασιλικού-Αθλόπολις 2-3

Η Αθλόπολις κέρδισε τον Λήλαντα Βασιλικού με 3-2, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων ‘Γκάβαλης Γεώργιος’ της ΕΠΣΕ.

Ο Οικονόμου έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 15′ και ένα λεπτό μετά η ομάδα του Βασιλικού ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Ζαχαριά και στο 20′ ο Σαμαρτζής ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ, κάνοντας το 2-1. Στο 44′ ο Νταλιάνης ισοφάρισε σε 2-2 και δύο λεπτά πριν τη λήξη οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τη δική τους ανατροπή, με τον Λάμπρου να διαμορφώνει το τελικό 2-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κοντογιαννίδης

ΓΚΟΛ: 16′ Ζαχαριάς, 20′ Σαμαρτζής-15′ Οικονόμου, 44′ Νταλιάνης, 68′ Λάμπρου.

Λήλας Βασιλικού (Παναγιώτης Κόντος): Χατζάκης, Μπαρόλας, Σιάνος, Τζαχόλλι, Ρίννης, Τσούπρας, Παπαδημήτριου, Σαμαρτζής, Λιγκώνης, Ζαχάριας, Ορχανίσι. (Παύλου, Μεταξούλης, Ιβάντσος, Γεωργίου).

Αθλόπολις (Γιάννης Βάρκας-Αντώνης Καπνίσης): Στυλιάρας, Χατζής, Παπαρήγας, Κριθαρέλη, Φραγκίσκος, Βλάχος, Οικονόμου, Νταλιάνης, Λάμπρου, Τσαμούρας, Βουλγαρέλης. (Παπαδημητρίου, Στουρνάρης, Πολυκαρπίδης, Μούντριχας).

DERNEKI (ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Καφενείο-Εύβοια Ρωμ 3-7

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ζάρακες-Απόλλων Παραλίας 0-1

Ξιφασκία Χαλκίδας: Τέσσερα μετάλλια στο κύπελλο ‘Ασπίδα’