Αγαπημένα ΡΟΗ ΒΟΛΕΪ

ΟΠΕ Χαλκίδας: ΄΄12 στα 12΄΄ για γυναίκες με Κολλέγιο Ντερή!

Δωδέκατη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές για τη γυναικεία ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας, που επιβλήθηκε με 3-1 σετ του Κολλεγίου Ντερή, στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου της δεύτερης τοπικής κατηγορίας ΕΣΠΑΑΑ.

Η ομάδα της Χαλκίδας ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, κερδίζοντας με χαρακτηριστική άνεση και διψήφια διαφορά το πρώτο σετ. Οι φιλοξενούμενες παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές στο δεύτερο σετ και τελικά κατάφεραν να το πάρουν στους 29 πόντους, με τον ΟΠΕΧ ίσως να επηρεάζεται απ’ την ευκολία που κέρδισε το πρώτο σετ. Στη συνέχεια οι γηπεδούχες ανέκτησαν το προβάδισμα στα σετ, κερδίζοντας άνετα το τρίτο και τελικά πήραν και το τέταρτο -με το Κολλέγιο Ντερή να κάνει την τελευταία του προσπάθεια να διεκδικήσει κάτι απ’ το παιχνίδι- και έφτασαν στη νίκη, που τις κρατά στην κορυφή και στο +3 απ’ τη δεύτερη Βάρη.

ΣΕΤ: 25-12, 27-29, 25-18, 25-22.

ΟΠΕ Χαλκίδας (Σοφία Ιορδανίδου): Μπέτσα, Κορρέ, Θ. Παναγιωτοπούλου-Πιπεριάν, Ιορδανίδου, Χριστοδούλου, Παπαγεωργίου / Μαρινάκη, Ράζου – Δέδε, Καρυστινού, Μιχαλιά.

Κολλέγιο Ντερή (Παναγιώτης Τηλελής): Βασιλάκη, Διαμαντέα, Ζουρνατζή, Α. Παπαδοπούλου, Παναγιωτοπούλου, Λινάρδου / Βερυκάκη – Τόγκα, Θεοδωρακοπούλου, Κ. Παπαδοπούλου.

*Màtch Point*

BREAKING

Μια ντουζίνα νίκες 12/12
Ο.ΠΕ.Χ. – ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ 3-1
(25-12, 27-29, 25-18, 25-22)

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Δημοσιεύτηκε από Όμιλος Πετοσφαίρισης Χαλκίδας Ο.ΠΕ.Χ στις Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020

Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Αραφήν-Σχολή Μωραΐτη 1-3 (23-25, 20-25, 25-9, 19-25)

ΟΠΕ Χαλκίδας-Κολλέγιο Ντερή 3-1 (25-12, 27-29, 25-18, 25-22)

Γαλάτσι-Νήαρ Ηστ 3-0 (27-25, 25-12, 25-10)

Διόνυσος-Αμαζόνες 3-1 (22-25, 25-22, 25-16, 28-26)

ΠΑΟ Κουκακίου-Χολαργός 3-1 (23-25, 25-11, 25-18, 25-21)

12. Νήαρ Ηστ 1 5-36

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η): 22/1: 8.30 μ.μ.: Κολλέγιο Ντερή-Αραφήν, 9.30 μ.μ.: Νήαρ Ηστ-ΟΠΕ Χαλκίδας, Αμαζόνες-Γαλάτσι, 9.45 μ.μ.: Χολαργός-Διόνυσος, ΠΑΟ Κουκακίου-Λαγονήσι, 23/1-9.45 μ.μ.: Σχολή Μωραΐτη-Βάρη.

Α’ ΕΠΣΕ: Τα γκολ του ντέρμπι Ταμυναϊκός-Ηρακλής Ψ. (video)

Σταύρος Κιούσης

Γ. Αγριόδημος: ‘Η Αρτάκη έχει τα φόντα να μείνει για πολλά χρόνια στις εθνικές κατηγορίες’

ΑΟ Χαλκίς: Την Τετάρτη 4/9 η έκτακτη ΓΣ