Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Ηρακλής Ψαχνών-Δροσιά 4-0

Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε της Δροσιάς με 4-0, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 13η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τη Δροσιά όμως να έχει την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στο 20′ με τον Τσομπάνη να βγαίνει στην ‘πλάτη’ της άμυνας και με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ. Πέντε λεπτά μετά η ομάδα των Ψαχνών είχε την πρώτη καλή τηε στιγμή με σουτ του Μήτρου, που πέρασε πάνω απ’ την εστία του ΑΠΚΟ, ενώ ίδια κατάληξη είχε σουτ του Σταματάκου στο 35′ και στο 40′ τελική του Γκαράνη (μετά από πάσα του Σταματάκου) επίσης δεν βρήκε στόχο. Τελικά στο 45′ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, με πλασέ του Ζουλιώτη μέσα απ’ την περιοχή και με τον ίδιο τρόπο ένα λεπτό μετά ο Γκάβαλης διπλασίασε τα τέρματα του Ηρακλή.

Στο 50′ ο Σκριβάνος είχε την πρώτη καλή στιγμή με σουτ του Σκριβάνου (μετά από προσωπική ένεργεια και πάσα του Σταματάκου), ενώ στο 65′ η Δροσιά είχε μια καλή στιγμή με εκτέλεση φάουλ του Μαστροκώστα, με τον Μπιμπάι να διώχνει σωτήρια. Δύο λεπτά μετά ο Γκάβαλης με σουτ στην κίνηση, αξιοποίησε πάσα του Ζουλιώτη, και έκανε το 3-0 και στο 70′ Ρεπετσάς με κεφαλιά -έπειτα από σέντρα του Μήτρου- διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Αντωνίου Χ.-Μπούρικας.

ΓΚΟΛ: 45′ Ζουλιώτης, 45’+1′ & 67′ Γκάβαλης, 70′ Ρεπετσάς.

Ηρακλής Ψαχνών (Θανάσης Μεθενίτης): Μπιμπάι, Ζουλιώτης, Χατζηαντωνίου, Μπαλόζι, Ρεπετσάς (75′ Μπατζέλης), Σπανός, Σταματάκος, Γκαράνης (81′ Ρουμελιώτης), Γκάβαλης (74′ Αλαφάκης), Π.Δ. Σκριβάνος, Μήτρου.

Δροσιά (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Αραβανής, Γ. Τουλίτσης, Σεϊνταράσι, Τζαφέρος, Προβής, Ζαχαριάς (56′ Σ. Ελευθερίου), Τσομπάνης, Κάκιος, Χ. Ελευθερίου (63′ Πάνου), Μαστροκώστας, Άλκο (67′ Κροκόδειλος).

Παντριαδικός: Ανανεώσεις & μεταγραφές

Οι σχέσεις (στ)οργής Ζοσέ και Λίβερπουλ!