Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Θ. Μεθενίτης: ‘Πιστέψαμε πάρα πολύ στον τρόπο παιχνιδιού μας’

Δηλώσεις του προπονητή του Ηρακλή Ψαχνών Θανάση Μεθένιτη, μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με τη Μακρυκάπα, για τη 16η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

‘Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού αιφνιδιαστήκαμε και βρεθήκαμε πολύ γρήγορα πίσω στο σκορ με 2-0, στα πρώτα εφτά λεπτά, το οποίο αποτέλεσε ένα ισχυρό σοκ για εμάς. Παρ’ όλα αυτά βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα, έτσι ώστε να ηρεμήσουμε, να συνειδητοποιήσουμε τι ακριβώς έχει συμβεί και να γίνουμε ακόμα πιο πειθαρχημένοι πάνω στο αγωνιστικό μας πλάνο, κάτι το οποίο έγινε.

Επιβληθήκαμε ολοκληρωτικά μέσα στο γήπεδο για τα υπόλοιπα ογδόντα λεπτά. Δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες. Καταφέραμε και μειώσαμε το σκορ σε 2-1, με μια στατική φάση και κεφαλιά του Ρεπετσά, πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και η εικόνα του παιχνιδιού έδειχνε ότι όλα θα ήταν προς την πλευρά μας.

Και στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πάρα πολύ διεκδικητικοί, σε ότι έχει να κάνει με την επίτευξη ακόμη ενός τέρματος. Πιστέψαμε πάρα πολύ στον τρόπο παιχνιδιού μας, κατορθώσαμε και βγάλαμε και πάλι φάσεις και καταφέραμε και ανατρέψαμε το αποτέλεσμα, το οποίο μας δίνει μια ακόμη νίκη, που πλέον μετράει ακόμη περισσότερο, γιατί έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για το τέλος του πρωταθλήματος.

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια τους και την προσήλωση τους, ακόμα και στο σημείο που μείναμε με δέκα παίχτες, ήμασταν εμείς αυτοί που είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων στον αγωνιστικό χώρο.

Συνεχίζουμε, έχουμε την Τετάρτη ένα παιχνίδι εξ αναβολής με τη Δροσιά στην έδρα μας. Πάμε και σ’ αυτό το παιχνίδι με αποκλειστικό στόχο τη νίκη και θα προετοιμαστούμε κατάλληλα γι’ αυτό.’

Φωτογραφία: Αντώνης Λάμπρου