EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Σκεπαστή-Απόλλων Ερέτριας 3-1

Η Σκεπαστή κέρδισε τον Απόλλωνα Ερέτριας με 3-1, για τη 16η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Στο πρώτο λεπτό ο Ζουζουλής άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 43′ με γκολ του Τηλιόπουλου. Ο Μπασούκος μείωσε στο 70′ σε 2-1 για τον Απόλλωνα (πέντε λεπτά νωρίτερα είχε χαμένο πέναλτι με τον Σταματάκο), ενώ η Σκεπαστή ουσιαστικά ‘σφράγισε’ το ‘τρίποντο’ στο 79′ με τέρμα του Παναγιώτου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας/Λιαγκάκης-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 1′ Ζουζουλής, 43′ Τηλιόπουλος, 79′ Παναγιώτου-70′ Μπασούκος.

Σκεπαστή (Στάθης Κατσικογιάννης): Σωτηρόπουλος, Αγιασοφίτης (50′ Παναγιώτου), Ανδρέου, Καλλίτσης, Ν. Καψάλας, Κωνσταντός, Μαυρούτσικος, Ι.Β. Θαλασσινός, Καρατζούδης (89′ Α. Καψάλας), Τηλιόπουλος (89′ Π. Γερογιάννης), Ζουζουλής (90’+1′ Π. Θαλασσινος).

Απόλλων Ερέτριας (Γιάννης Καρβέλης): Τόρα, Πέτρακης, Λάμπρου (65′ Καραμπέτσος), Σμπιλήρης, Μπισμπικοπουλος, Αντζέλι, Παντελής (53′ Κικίδης), Σταματάκος (83′ Τσίγκας), Μπασούκος, Μώρος, Μουτουσίδης (60′ Τρεγκάι).

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Σκόρερς (29/2)

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαρμάρι-Απόλλων Παραλίας 1-2

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ (ΠΑΙΔΩΝ): Οι κλήσεις για την προπόνηση στις 3/1