Αγαπημένα ΡΟΗ ΒΟΛΕΪ

ΟΠΕ Χαλκίδας: Ήττα για άντρες στο τάι μπρέικ από Αγία Παρασκευή

Την ήττα με 3-2 σετ γνώρισε η αντρική ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας από την Αγία Παρασκευή, για τη 12η αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Η ομάδα της Χαλκίδας πήρε το πρώτο σετ με 25-20, ενώ μετά από μάχη στο επόμενο σετ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1. Ο ΟΠΕΧ κέρδισε εύκολα το τρίτο και πήρε ξανά το προβάδισμα στα σετ, στη συνέχεια όμως η Αγία Παρασκευή κατάφερε να ισοφαρίσει και πάλι και να οδηγήσει το ματς στο τάι μπρέικ, όπου έχοντας περισσότερες δυνάμεις απ’ τους γηπεδούχους επικράτησε άνετα και πήρε τη νίκη. Πάρα την ήττα της η ομάδα του Γιάννη Ντεγιάννη, χάρις στα δύο σετ που κατέκτησε, πήρε ένα βαθμό και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

ΣΕΤ: 25-20, 23-25, 25-15, 22-25, 7-15.

ΟΠΕ Χαλκίδας (Γιάννης Ντεγιάννης): Σπύρου, Κ.-Ι. Κοντούλης, Βαχαβιώλος, Μάρκου, Ρουμελιώτης, Μητρόπουλος / Φραγκιαδάκης, Κ. Κοντούλης – Μωυσίδης, Σαλεμής, Κοντσιλίδης.

Αγία Παρασκευή (Χρήστος Κατσιγιάννης): Φιλός, Πεφάνης, Βήτας, Παπαδόπουλος, Ντάλλας, Ν. Τράντας / Γαβαλάς, Χ. Τράντας – Οικονομόπουλος, Νικόλαρος, Τζανουδάκης, Μαρούτσης.