EVIASPORTS ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ (ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ): Βοιωτία-Εύβοια 2-1

Την ήττα από τη Βοιωτία με 2-1 γνώρισε η ομάδα προπαίδων της Εύβοιας, για την τρίτη αγωνιστική του πανελλήνιου πρωταθλήματος Κ-12.

Οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος άνοιξαν το σκορ στο έβδομο λεπτό και στο 21′ διπλασίασαν τα τέρματα τους. Στην επανάληψη η Εύβοια ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τέρμα του Λάμπρου στο 43′ και στη συνέχεια πίεσε για την ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρει, με τους Βοιβωτούς να παίρνουν το ‘τρίποντο’.

Εύβοια (Γιώργος Κρόκος-Αργύρης Μαστραγγελής): Γεωργίου, Ρίννης, Κουσερής, Στούμπος, Δεληγιάννης, Λάμπρου, Τσούπρας, Μίσχος, Σαλεμής. Έπαιξαν και οι: Αλαφάκης, Παπαγεωργίου, Τόγιας, Πολυκαρπίδης, Παπαδόπουλος, Αδαμόπουλος.

Σαν Σήμερα (12/1/2013): Ακαδημία Ιστιαίας-ΑΕΚ Νέου Πύργου 2-1

Γ. Βάρκας: ‘Δεν δέχομαι να ‘ναι αυτό το ταβάνι μας’