Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Λήλας Βασιλικού 0-4

Ο Λήλας Βασιλικού επικράτησε του Ευβοϊκού Αγίου Νικολάου με 4-0, για τη 13η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο τέταρτο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ απ’ τον Κανάνι και τέσσερα λεπτά μετά ο Λάμτσε διπλασίασε τα τέρματα του Λήλαντα, πλασάροντας εύστοχα σε φάση τετ-α-τετ με τον αντίπαλο πορτιέρο και αφού πήρε την μπάλα στην ‘πλάτη’ της άμυνας. Η ομάδα του Βασιλικού έφτασε στο τρίτο της τέρμα με κεφαλιά του Κούκα στο 66′ και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κανάνι, ο οποίος δύο λεπτά μετά με δεύτερο προσωπικό τέρμα, που προήλθε από προσωπική ενέργεια και εύστοχο τελείωμα, διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δανιηλίδης/Ρέτσας-Δούκας.

ΓΚΟΛ: 4′ & 68′ Κανάνι, 8′ Λάμτσε, 66′ Κούκα.

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου (Γρηγόρης Μάλλιαρης): Λ. Μαραγκός, Ντούνας, Μακρής, Κ. Κολιόπουλος, Π. Μαραγκός, Κρεμασμένος, Λύκος (75′ Εμάνουελ), Τζάνος, Ντουλελλάρι (75′ Τόγκος), Ανδρέου (65′ Κοτρώτσιος), Αποστόλου (85′ Θ. Μπαρίτας).

Λήλας Βασιλικού (Τάσος Ταυταρίδης): Μαντάς (85′ Πρίνος), Ευαγγελινός, Καραλής, Χαζαρίδης, Τζαφέρος, Λάμτσε (82′ Τζινάι), Παπίλας, Καρβελάς (65′ Κούκα), Στράτης, Κανάνι, Αναγνώστου (72′ Κικίδης).

ΑΕ Ληλαντίου: Σήμερα η έναρξη προετοιμασίας

Αρ. Μαστραγγελής: ‘Παίξαμε όπως έπρεπε σε εκτός έδρας ντέρμπι’

ΑΟΝ Αρτάκης: Ανακοίνωση λύσης συνεργασίας με Γ. Θωμά