Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Κύμη-Άρτεμις Αγίου Γεωργίου 3-6

Η Άρτεμις Αγίου Γεωργίου κέρδισε την Κύμη με 6-3, για τη 10η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.

Ο Πεταχτής άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο δεύτερο λεπτό όμως τέσσερα λεπτά μετά ο Βασιλείου ισοφάρισε σε 1-1 και στο 15′ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο σκορ, με τον Σούτι να κάνει το 1-2. Στο 20′ ο Τσαούσης έκανε το 1-3 και τρία λεπτά ο Τσιρέκας το 1-4. Στο 37′ ο Σαμαράς σημείωσε το πέμπτο γκολ των φιλοξενούμενων, ενώ με γκολ των Ντέντια και Ρέτσα στο 80′ και στο 85′ αντίστοιχα, η Κύμη μείωσε σε 3-5. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Τσάουσης με δεύτερο προσωπικό γκολ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δελχάς/Τουλούμης-Νικολάου Σ.

ΓΚΟΛ: 2′ Πεταχτής, 80′ Ντέντια, 85′ Ρέτσας-6′ Βασιλείου, 15′ Σούτι, 20′ & 90′ Τσαούσης, 23′ Τσιρέκας, 37′ Σαμαράς.

Κύμη: Ζάνι, Μόλα, Κατσαρέλιας, Λίλα, Μπαλάρας, Πεταχτής (46′ Πόγκας), Ρέτσας, Κωτσής, Ντέντια, Γέραλης, Καράπας.

Άρτεμις Αγίου Γεωργίου: Ζαχαριάς, Αϊδίνης, Μωραΐτης, Σούτι, Βασιλείου, Ζέρβας (71′ Σιμιτζής), Πουλής, Τσιρέκας, Σαμάρας, Τσαούσης, Σκουρλής.

ΑΟ Χαλκίς: Απέκτησε τον Π. Λάζρι

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ελληνικά-Ολυμπιακός Λίμνης 1-2

ΑΟ Πισσώνας: Γενική συνέλευση στις 19/6