Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Άγιος Λουκάς-Μιαούλης Φύλλων 0-1

Ο Μιαούλης Φύλλων κέρδισε στον Άγιο Λουκά την τοπική ομάδα με 1-0, για τη 12η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Έγινε ένα παιχνίδι ανάμεσα σε δύο νεανικές ομάδες, με τον Άγιο Λουκά να έχει ένα καλό σουτ με τον Μεταξά στο 20′, που πέρασε λίγο άουτ. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και είχαν μια καλή στιγμή στο 25′ με κεφαλιά του Κατσαρή που πέρασε λίγο άουτ, ενώ δύο λεπτά μετά σε σουτ του Μπραΐμη, ο Κελάι απέκρουσε εντυπωσιακά. Τελικά ο παίχτης των Φύλλων κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο με κεφαλιά στο 29′, σημειώνοντας το γκολ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Στο 33′ ο Μιαούλης είχε ακόμη μια καλή στιγμή με σουτ του Τσίγκα, με τον Κελάι και πάλι να έχει καλή επέμβαση. Στην επανάληψη ο Άγιος Λουκάς είχε δυο καλές στιγμές, με τον Καλαμιώτη στο 58′ (λίγο άουτ) και στο 61′ με τον Ισούφ (απόκρουση Μίχου). Οι φιλοξενούμενοι ‘απάντησαν’ στις ευκαιρίες των γηπεδούχων, με σουτ του Μπραΐμη στο 65′ (απόκρουση του Κελάι), σουτ του Τσίγκα στο οριζόντιο δοκάρι στο επόμενο λεπτό, ενώ στο 84′ είχαμε την τελευταία αξιοσημείωτη τελική με τον Κατσαρή (μπλόκαρε ο Κελάι).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσιακμακίδης/Καμαριώτης-Καλαμπούκας.

ΓΚΟΛ: 29′ Μπραΐμης.

Άγιος Λουκάς (Γιώργος Μπόκαρης): Κελάι, Τσάλας (80′ Καραβάς), Κιάτος, Χοτζόλι, Πιλάτης (55′ Γκαρούτσος), Μπάνος, Πέππας (46′ Καλαμιώτης), Γιαγκίνης (65′ Γ. Δεμερούτης), Ποδαράς, Μεταξάς, Ισούφ.

Μιαούλης Φύλλων (Παντελής Μάλαμας): Μίχος, Μπασούκος, Καρατζής, Ζαχαριάς, Τζίτζιρας, Ρούσσος, Κατσαρής (89′ Σιαδήμας), Μπουλιός, Μπραΐμης (76′ Μαντάς), Τρίκας, Παναγιώτου (87′ Παργιανός).

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Ο διαιτητής στο Κάρυστος-Αυλωνάρι

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ: Τα ονόματα των παίδων που κλήθηκαν στην προπόνηση της Δευτέρας 17/12

ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Κύζικος Αρτάκης-Ηρακλής Ψαχνών 5-1 (pics)