Α’ ΕΠΣΕ: Δόξα Προκοπίου-Απόλλων Ερέτριας 1-1

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στο Προκόπι, ανάμεσα στην τοπική Δόξα και τον Απόλλωνα Ερέτριας, για τη 12η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με γκολ του Ρούσσου και οκτώ λεπτά μετά ο Μάλλιαρης ισοφάρισε για τους ‘μαυραετούς’. Στην επανάληψη οι δυο ομάδες έψαξαν το γκολ που θα τους έδινε σοβαρό προβάδισμα για την κατάκτηση του ‘τρίποντου’, χωρίς όμως το 1-1 να αλλάξει ως το φινάλε της αναμέτρησης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Λιαγκάκης-Λειβαδιτάκης.

ΓΚΟΛ: 36′ Μάλλιαρης-28′ Ρούσσος.

Δόξα Προκοπίου (Γιώργος Κουτσουφλάκης): Αλατζάς, Γ.-Δ. Μορφούλης (90’+ Σεγκούνας), Περήφανος, Μακρής, Τσούπρος, Γκίκας, Παπατσούλης (46′ Τζαφεράι), Μάλλιαρης (73′ Κεχαγιάς λ.τ.), Κανελλόπουλος (55′ Καλλάης), Αλεξίου, Α. Μορφούλης.

Απόλλων Ερέτριας (Αντώνης Τσαραντάνης): Τόρα, Καραμπέτσος, Λάμπρου (56′ Μήτρου), Ρούσσος, Μπισμπικόπουλος, Αντζέλι, Πετράκης, Κικίδης (56′ Συκάς), Μπασούκος, Μώρος (90’+ Παντελής), Μουτουσίδης.

Ελ. Αϊδίνη: ‘Θέλουμε πραγματικά ν’ ανέρχεστε σαν ομάδα’

‘Ψήνεται’ πρόταση για δύο ‘μικρούς’ γεν. 2000 στη Γ’ Εθνική!

Α’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (14η αγωνιστική)