Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: ΑΟ Χαλκίς-Ταμυναϊκός 2-0

Ο ΑΟ Χαλκίς κέρδισε τον Ταμυναϊκό με 2-0, για τη 12η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι ‘νεραντζούρι’ άνοιξαν το σκορ στο 62ο λεπτό με πλασέ του Παλαιολόγου και ένα δεκάλεπτο αργότερα ο Τρεπεκλής με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Πέρα απ’ τα δύο γκολ οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες ακόμη καλές στιγμές, ενώ και η ομάδα του Αλιβερίου είχε ίσως σαν σπουδαιότερη ευκαιρία μια φάση τετ-α-τετ με τον Μεταξά, που δεν βρήκε στόχο, λίγο πριν ανοίξει το σκορ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Κελεπούρης-Κοντογιαννίδης.

ΓΚΟΛ: 62′ Παλαιολόγος, 72′ Τρεπεκλής.

ΑΟ Χαλκίς (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Γκουβέρος, Τόλης, Θωμάς, Τσούτης, Ταψής, Λάζρι (71′ Τσίμπος), Παλαιολόγος (75′ Μπασινάς), Μακαντάσης (57′ Τρεπεκλής), Καραχάλιος (85′ Πάλλης).

Ταμυναϊκός (Δημήτρης Βαλκάνος): Ν. Μητακίδης, Δήμου (68′ Τόρα), Λ. Πιλάτης, Βελαέτης, Β. Αναστασίου, Μεταξάς (63′ Βρέττος), Γιαντόμ, Σίμωσης, Ζαχαριάς (75′ Σπυράκης), Αγγελάτος.

ΑΟ Αιδηψός: Συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο ΔΣ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Οι σκόρερς μετά τη 14η αγωνιστική

Σαν Σήμερα (17/5/2015): Παναιγιάλειος-Ηρακλής Ψαχνών 0-0 (video)