Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Αμαρυνθιακός-Ηρακλής Ψαχνών 1-4

Ο Ηρακλής Ψαχνών κέρδισε τον Αμαρυνθιακό με 4-1 και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου, έπειτα από δώδεκα αγωνιστικές.

Στο τέταρτο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή με σουτ των Σταματάκου και Π.Δ. Σκριβάνου που τελικά μπλόκαρε ο Σακκής και έπειτα από κόρνερ του Μήτρου, ενώ στο 8′ σουτ του Μαναρίτσα μπροστά από την εστία έφυγε άουτ. Τελικά ο Ηρακλής άνοιξε το σκορ στο 15′ με πλασέ του Σπανού και έπειτα από ασίστ του Π.Δ. Σκριβάνου. Στη συνέχεια και ως το τέλος του ημιχρόνου η ομάδα των Ψαχνών συνέχισε να υπερέχει, χάνοντας σημαντική ευκαιρία με Μαναρίτσα στο 22′ (τετ-α-τετ φάση που δεν βρήκε στόχο), ενώ στο 45′ ο Αμαρυνθιακός είχε μια πολύ καλή στιγμή με κεφαλιά του Αντωνίου που πέρασε λίγο άουτ. Τελικά η ομάδα της Βάθειας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 47′ με πλασέ του Ρουμπή, ενώ στα επόμενα λεπτά είχε την υπεροχή. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν σταδιακά και πάλι την απόδοση τους και τελικά έκαναν το 1-2 στο 66′ με πλασέ από κοντά του Σπανού έπειτα από με κεφαλιά-πάσα του Ρεπετσά στο 64′. Στο 75′ ο Μήτρου με σουτ έκανε το 1-3 και στο 90′ ο Σταματάκος με ωραία ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας/Κηρύκος-Περιβολάρης.

ΓΚΟΛ: 47′ Ρουμπής-15′ & 66′ Σπανός, 75′ Μήτρου, 90′ Σταματάκος.

Αμαρυνθιακός (Γιώργος Κρόκος): Σακκής, Α. Σεφερλής, Μ. Καρλατήρας, Λ. Καρλατήρας, Ξουρής, Κοντός, Ρουμπής, Αντωνίου (61′ Παριανός, 79′ Αργύρης), Αλεξίου (70′ Κόλλιας, Ζάνιος, Ζουρμπουλής (90′ Χουχούμης).

Ηρακλής Ψαχνών (Θανάσης Μεθενίτης): Μπιμπάι, Ζουλιώτης, Σπανός (75′ Χασαπίδης), Μπαλόζι, Ρεπετσάς, Τσολάκος, Σταματάκος, Μπατζέλης, Μαναρίτσας (70′ Π.Λ. Σκριβάνος), Π.Δ. Σκριβάνος (46′ Γκάβαλης), Μήτρου (84′ Ρουμελιώτης).