Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αυλίδα-Προποντίδα 3-4

Η Προποντίδα κέρδισε την Αυλίδα με 4-3, για τη 12η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό με τέρμα του Στούπα και στο 38′ ο Γκιόσι έκανε το 0-2. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Παπαρούνης μείωσε σε 1-2 και στο 62′ ο Γκιόσι με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 1-3. Πέντε λεπτά μετά ο Κοτσαλάς σημείωσε το τέταρτο τέρμα της ‘Μπάρτσα’, με τους γηπεδούχους να αντιδρούν στα επόμενα λεπτά, κάνοντας το παιχνίδι αμφίρροπο. Αρχικά ο Ντασιώτης στο 72′ έκανε το σκορ 2-4 και τρία λεπτά μετά ο Χασανάι μείωσε ακόμη περισσότερο σε 3-4, που δεν άλλαξε ως το φινάλε, με την Προποντίδα να παίρνει το εκτός έδρας ‘τρίποντο’.

Στο πέμπτο λεπτό αποβλήθηκε ο Σαμαράς της Προποντίδας με απευθείας κόκκινη κάρτα (για ανατροπή αντιπάλου σε προφανή ευκαιρία) και στο 88′ ο Βελούσι -επίσης της Προποντίδας- με απευθείας κόκκινη (για βίαιη απώθηση αντιπάλου). Δύο αποβολές ποδοσφαιριστών είχε και η Αυλίδα: στο 88′ αποβλήθηκε ο Κάκιος με απευθείας κόκκινη (για εξύβριση) και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μάλλιαρης, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Μετά τη λήξη του αγώνα πήρε κόκκινη κάρτα και ο προπονητής της Αυλίδας Θάνος (με δύο κίτρινες κάρτες για διαμαρτυρία).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Νέγρης-Νικολάου Γ.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 88′ Κάκιος, 90’+ Μάλλιαρης, Θάνος-5′ Σαμαράς, 88′ Βελούσι.

ΓΚΟΛ: 46′ Παπαρούνης, 72′ Ντασιώτης, 75′ Χασανάι-2′ Στούπας, 38′ & 62′ Γκιοσι, 67′ Κοτσαλάς.

Αυλίδα (Γιώργος Θάνος): Κηρόπουλος, Ντούρμας, Αναστασίου (70′ Πάλλης), Ζαζάς, Βάθης (46′ Παυλίδης), Κάκιος, Παπαρούνης (63′ Χασάναι), Μάλλιαρης, Θάνος, Ντασιώτης, Τσεμπέλικος (46′ Βισβίνης).

Προποντίδα (Παναγιώτης Σκόνδρας): Κουσκούτης, Σαμαράς, Δουρμούσογλου, Μωραΐτης, Σταθόπουλος (51′ Χρυσοστάλης λ.τ.), Αθανασίου, Στούπας, Κοτσαλάς, Γκιόσι, Βελούσι, Παράκατης (16′ Φρυγανάς).

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ: Τα ονόματα των παίδων που κλήθηκαν στη σημερινή προπόνηση (26/11)

ΑΟ Χαλκίς: Συλλυπητήρια ανακοίνωση για Βαγγέλη Κατσινόπουλο

Β. Αρβανίτη: Πρόκριση στα προημιτελικά σε τουρνουά στην Τουρκία