Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αλάτσατα-Σταυρός 1-2

Ο Σταυρός κέρδισε στ’ Αλάτσατα την τοπική ομάδα με 2-1, για τη 12η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους με τέρμα του Τζαμίχα και στο 71′ ο Καπετάνιος διπλασίασε τα τέρματα τους. Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Λαλανίτης έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση μειώνοντας σε 1-2, το οποίο όμως δεν άλλαξε ως το φινάλε, με τον Σταυρό να παίρνει ένα σπουδαίο εκτός έδρας ‘τρίποντο’. Στο 67′ αποβλήθηκε (με δεύτερη κίτρινη κάρτα) ο Α. Βότσης του Σταυρού και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων είδε την κόκκινη κάρτα (επίσης με δεύτερη κίτρινη κάρτα) και ο Κουτσαυλής, των Αλατσάτων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Δάλλας-Κελεπούρης.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 90’+3′ Κουτσαυλής-67′ Α. Βότσης

ΓΚΟΛ: 85′ Λαλανίτης-45′ Τζαμίχας, 71′ Καπετάνιος.

Αλάτσατα (Γιάννης Φούρλης): Τρίκκας, Τουζούν, Μπούζο (65′ Γκίνης), Κουτσαυλής, Λαλανίτης, Ντούκα, Τσάλλας, Αργυρός, Μιχαηλίδης (76′ Μπανάσιος), Φωτεινός (46′ Τσακλάνος).

Σταυρός (Ηλίας Παπαϊωάννου): Ζαφειρόπουλος, Χ. Βότσης, Α. Βότσης, Μάντεσης, Κατσούλης, Πριόνας (44′ Θ. Ξύγκης, 90′ Σπανός), Καπετάνιος, Καραγκούνης, Ταυρής (88′ Καραγκούνης), Νικούλης, Τζαμίχας.

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Αναβολή αγώνων πρωταθλήματος

Μ. Μπαράκος: Έτρεξε από τα Ψαχνά μέχρι και την Κύμη για φιλανθρωπικό σκοπό

ΕΟΣ Χαλκίδας: Αντάμωμα στην Ταναΐδα