Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Δροσιά-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 5-0

Η Δροσιά κέρδισε τον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου με 5-0, για τη 12η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Στο 28′ ο Βαρσαμάς αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε και άνοιξε το σκορ για τον ΑΠΚΟ και οκτώ λεπτά μετά ο Πάνου με σουτ έξω από την αντίπαλη μεγάλη περιοχή διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο Μαστροκώστας με πλασέ έκανε το 3-0 στο 63′, αξιοποιώντας παράλληλη πάσα του Τζέμου και στο 72′ ο Κροκόδειλος εκτέλεσε και εκείνος εύστοχα πέναλτι που κέρδισε και έκανε το 4-0, ενώ το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε με νέο κερδισμένο πέναλτι (από τον Προβή), που εκτέλεσε ο Μαστροκώστας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 65′ πήρε κόκκινη κάρτα (με δεύτερη κίτρινη) ο αναπληρωματικός ποδοσφαιριστής της Δροσιάς Αγγελάτος.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκάτσος/Κοντογιαννίδης-Κηρύκος.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 65′ Αγγελάτος.

ΓΚΟΛ: 28′ Βαρσαμάς, 36′ Πάνου, 63′ & 90’+1′ Μαστροκώστας, 72′ Κροκόδειλος.

Δροσιά (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Αραβανής, Γ. Τουλίτσης (66′ Άλκο), Σεϊνταράσι, Τζαφέρος, Προβής, Ζαχαριάς, Πάνου (52′ Κροκόδειλος), Μαστροκώστας, Χ. Ελευθερίου (70′ Σ. Ελευθερίου), Βαρσαμάς (78′ Α. Τουλίτσης), Τζέμος.

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου (Βαγγέλης Τόγιας): Τσιμπός, Λύκος (82′ Μακρής), Ντούρμας (67′ Ανδρέου), Κ. Κολιόπουλος, Ντούνας, Νόνας, Ντουλελλάρι, Κοτρότσιος (46′ Π. Μαραγκός), Τζάνος, Αποστόλου (76′ Σαμαράς), Φιόλα.

ΑΟΝ Αρτάκης: Φιλικό με Μακρυκάπα την Τετάρτη 28/8

Α’ ΕΠΣΕ: Λήλας Βασιλικού-Καλοχώρι/Παντείχι 2-2 (video)

Ταμυναϊκός-Αρτάκη 1-3 (video)