Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (5η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος) με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής, σε ένα αμφίρροπο πρωτάθλημα που τα πάντα κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Ο Απόλλωνας Χαλκίδας επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας δύσκολα την Αρτάκη με 79-75 σε ένα ματς που κρίθηκε στο φινάλε, με πολλές ανατροπές στο σκορ, με τεχνικές ποινές και αποβολή του Στεφανίδη αλλά και την πρώτη συμμετοχή μετά από χρόνια του Ηλ. Τομαρά!

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Α.Ο.Κύμης που επικράτησε με 58-41 του Γ.Σ. Αυλίδας, με πρωταγωνιστές τους Πούλο και Κεράτσα.

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας διπλό για τις Κονίστρες που πέρασαν από τους Καθενούς κερδίζοντας τη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων με 54-58, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί πλέον μόνο με τον Απόλλωνα!

Ο αγώνας Δροσιά-ΑΓΕ Χαλκίδας θα γίνει την ερχόμενη Κυριακή 8 Δεκεμβρίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δροσιά-ΑΓΕ Χαλκίδας αναβ. (8/12)

Δόξα Διρφ./Μεσσ.-Κονίστρες 54-58

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης 79-75

Α.Ο. Κύμης-Γ.Σ. Αυλίδας 58-41

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14-15/12)

Κονίστρες-Δροσιά

Δόξα Διρφ./Μεσσ.-Απόλλων Χαλκίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Ο. Κύμης

Γ.Σ. Αυλίδας-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 5 9 4-1 336-317
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 5 9 4-1 344-282
3 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 5 8 3-2 334-299
4 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ./ΜΕΣ. 5 8 3-2 302-293
5 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4 6 2-2 237-236
6 Α.Ο. ΚΥΜΗΣ 5 6 1-4 272-275
7 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 5 6 1-4 290-323
8 ΔΡΟΣΙΑ 4 5 1-3 172-260

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 93
  2. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ) 84
  3. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 75
  4. Μαλισιόβας (Απόλλων Χαλκίδας) 75
  5. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 72
  6. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 67
  7. Χοροζίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 66
  8. Ψαριανός Αν. (Κονίστρες) 65
  9. Γεροντίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 56
  10. Καπέλλος (Κονίστρες) 55
  11. Σπανός (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 48
  12. Βασιλείου (Γ.Σ. Αυλίδας) 48

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ) 13
  2. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 13
  3. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 9
  4. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 9
  5. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 8
  6. Αχματιώτης (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  7. Βασιλείου (Γ.Σ.Αυλίδας) 8
  8. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 7
  9. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 7
  10. Θωμάς (Α.Ο.Κύμης) 6
  11. Δεληκώστας (Δροσιά) 6
  12. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 6

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Retro Basket: Το φύλλο αγώνος στο ντέρμπι Κάδμος-ΑΓΕΧ το 1984!

Παναγιώτης Νικολάου

Basketleague: Οι διαιτητές στους αγώνες της Κύμης με Ρέθυμνο & Ήφαιστο

Παναγιώτης Νικολάου

Αναμένεται πρόσκληση ΕΣΚΑΣΕ σε Αίαντα Αυλίδας για Γ’ Εθνική!

Παναγιώτης Νικολάου