EVIASPORTS.GR ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Άρης-Αβαντίδες 3-1

Οι Αβαντίδες ηττήθηκαν απ’ τον Άρη με 3-1, για την 6η αγωνιστική της Α’ Εθνικής γυναικών.

Η ομάδα της Χαλκίδας παρουσιάστηκε ανταγωνιστική απέναντι σε μια απ’ τις πιο ισχυρές ομάδες της μεγάλης κατηγορίας, χωρίς όμως να καταφέρει τελικά να πάρει θετικό αποτέλεσμα. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς κάποιο τέρμα, με τις φιλοξενούμενες να έχουν μια καλή στιγμή στο 8′ με τελική προσπάθεια της Μυρτολλάρι. Τελικά στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Άρης άνοιξε το σκορ με τέρμα του Κοκοβιάδου. Στο 65′ οι Αβαντίδες ισοφάρισαν με εκτέλεση κόρνερ της Δάρλα, όμως στο επόμενο λεπτό η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε και πάλι το προβάδισμα με γκολ της Παντελιάδου. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 84′ με την Γεωργαντζή να σημειώνει το τρίτο γκολ του Άρη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Διακουμάκος (Πιερίας)/Τσικλητάρη (Πιερίας)-Φωτιάδου (Πιερίας), παρατηρητής: Βλάχος (Μακεδονίας).

ΓΚΟΛ: 46′ Κοκοβιάδου, 66′ Παντελιάδου, 84′ Γεωργαντζή-65′ Δάρλα.

Αβαντίδες (Γιάννης Μωυσιάδης): Νταβαντζή, Νεοφύτου, Δάρλα, Αυλωνάριτη, Γαγάρα, Κόλλια, Μυρτολλάρι, Τσαραντάνη, Κλαούντια, Λόγου, Νίκα. (Χαρτοματζίδου, Στεφανοπούλου, Λατίφι, Γιδάρη, Σαμαρά, Μάρκου, Τυλιγάδη).

Σαν Σήμερα (5/1/2020): ΑΕ Χαλκίδας-ΟΠΑ Αιδηψού 4-2 (photos)