Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Προποντίδα-Κονίστρες 8-1

Η Προποντίδα κέρδισε τις Κονίστρες με 8-1, για την 11η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο έβδομο λεπτό με τέρμα του Γκιόσι και πέντε λεπτά μετά ο Παρακάτης διπλασίασε τα γκολ της ‘Μπάρτσα’, ενώ στο 20′ ο Καραμούζης έκανε το 3-0. Ο Αθανασίου σημείωσε το τέταρτο τέρμα της ομάδας της Χαλκίδας στο 38′, ενώ στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Γκιόσι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και έκανε το 5-0. Με σουτ μέσα από την περιοχή ο Στούπας έκανε το 6-0 και στο 75′ ο Παρακάτης βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, κάνοντας το 7-0, ενώ δεύτερο προσωπικό γκολ πέτυχε και ο Αθανασίου, κάνοντας το 8-0 στο 81′ με εκτέλεση φάουλ. Το τελικό 8-1 διαμορφώθηκε στο 85′ με τον Ε.Κ. Αγγελόπουλο, να εκμεταλλεύεται λάθος της αντίπαλης άμυνας και να μειώνει για τους φιλοξενούμενους.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας/Ρέτσας-Λειβαδιτάκης.

ΓΚΟΛ: 7′ & 46′ Γκιόσι, 12′ & 75′ Παρακάτης, 20′ Καραμούζης, 38′ & 81′ Αθανασίου, 60′ Στούπας-85′ Ε.Κ. Αγγελόπουλος.

Προποντίδα (Παναγιώτης Σκόνδρας): Κουσκούτης, Αναγνώστου, Μωραΐτης (66′ Χρυσοστάλης), Σταθόπουλος, Σούλκα, Παρακάτης (80′ Φατούσης), Κοτσαλάς, Γκιόσι, Καραμούζης (35′ Αθανασίου λ.τ.), Βελούσι.

Κονίστρες: Κ. Πόγκας, Γεωργικόπουλος, Κ.Γ. Πόγκας, Κόκκος, Κολτσινάκου, Ε.Χ. Αγγελόπουλος, Ε.Κ. Αγγελόπουλος, Χαϊράνι, Δ. Πόγκας (70′ Φλόπι), Σέγκος, Πίγκος.

Α’ ΕΠΣΕ: Αφιέρωμα στη Μακρυκάπα

Πώς να κάνεις λαμπίκο το εσωτερικό του αυτοκινήτου (video)