Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Σταυρός-Αρτεμησιακός 1-2

Ο Αρτεμησιακός κέρδισε τον Σταυρό με 2-1, για την 11η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο λεπτό με τέρμα του Αγγελόπουλου και στο 60′ ο Ζήσης ισοφάρισε για τον Σταυρό. Τελικά η ομάδα του Αρτεμησίου κατάφερε να πάρει το ‘διπλό’, χάρις στο τέρμα του Β. Ανέστη στο 77ο λεπτό, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα. Ο Σταυρός έχασε πέναλτι, που κέρδισε ο Οσμάνι με ωραία ατομική προσπάθεια.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τουλούμης/Παππάς-Μαρίνος.

ΓΚΟΛ: 60′ Ζήσης-5′ Αγγελόπουλος, 77′ Β. Ανέστης.

Σταυρός (Ηλίας Παπαϊωάννου): Ζαφειρόπουλος, Χ. Βότσης, Οσμάνι, Μάντεσης, Κατσούλης, Κ. Καραγκούνης (81′ Σπανός), Ζήσης (67′ Δ. Καραγκούνης), Βογιατζής (54′ Α. Βότσης), Καπετάνιος, Νικούλης, Τζαμίχας.

Αρτεμησιακός (Χρήστος Ανέστης): Παναγιώτοπουλος, Σαντής, Πρέντι, Κοντζιάς, Ψύλλος (79′ Β. Δημουλάκης), Β. Ανέστης, Φατσής (45′ Β. Δημουλάκης λ.τ.), Στραφιώτης, Σταματάκης (61′ Μεταξιώτης), Καρακάξης, Αγγελόπουλος (90’+3′ Ι. Καρακάξης).

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Αναβολή της 1ης αγωνιστικής

Κύπελλο ΕΠΣΕ: Πανόραμα (2/10)

Group B: Θρυλικοί αγώνες ράλλυ! (videos)