Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ιστιαία-Ατρόμητος Βασιλικών 2-3

Ο Ατρόμητος Βασιλικών επικράτησε της Ιστιαίας με 3-2, για την 11η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Ο Καλιβάτσι άνοιξε το σκορ για την ‘Ένωση’ στο όγδοο λεπτό και τέσσερα λεπτά μετά ο Δ. Αντωνίου ισοφάρισε για την ομάδα των Βασιλικών. Στο 42′ ο Γαβριήλ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους, κάνοντας το 1-2 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με αυτογκόλ του Δήμου, η Ιστιαία ισοφάρισε σε 2-2. Τελικά ο Ατρόμητος πήρε το ‘τρίποντο’, χάρις στο τέρμα του Λαδογιάννη στο 76ο λεπτό, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίχτες στο 82′, λόγω αποβολής του Γαβριήλ με απευθείας κόκκινη κάρτα (για ανάρμοστη συμπεριφορά σε αντίπαλο).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Καραβά-Παυλάτος.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 82′ Γαβριήλ.

ΓΚΟΛ: 8′ Καλιβάτσι, 45’+2′ Δήμου (αυτογκόλ) -12′ Δ. Αντωνίου, 42′ Γαβριήλ, 76′ Λαδογιάννης.

Ιστιαία (Δήμος Τσελίκας-Δημήτρης Ζουπανιώτης): Μουρίδης, Τσώνος (85′ Κουρομιχελάκης), Γερογιώργης, Καλιβάτσι, Φώτου (72′ Γιάντσης), Σταματόπουλος, Κατσάρης, Βασιλείου, Παπασταμούλος (72′ Χονδρός), Γαβριήλ, Στεργίου.

Ατρόμητος Βασιλικών: Μ. Αντωνίου, Κρυσταλόγιαννης, Καρατζάς, Δήμου, Δ. Αντωνίου, Σταματούλας, Λαδογιάννης, Μ. Μιχαλόπουλος, Γαβριήλ (84′ Α.Χ. Θεοχάρης), Δ. Θεοχάρης, Α.Γ. Θεοχάρης (70′ Αναστασίου).