Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ευβοϊκός Γουβών-Αλάτσατα 6-1

Ο Ευβοϊκός Γουβών επικράτησε των Αλατσάτων με 6-1, για την ενδέκατη αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Στο 12′ ο Δήμου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και ο ίδιος σκόραρε ξανά στο 24′, κάνοντας το 2-0. Στο 35′ ο Α. Γοργομάτης σημείωσε το τρίτο γκολ του Ευβοϊκού και ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου ο Βασιλείου έκανε το 4-0. Στο 55′ ο Βασιλείου με δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 5-0 και στο 78′ ο Στεργίου πέτυχε το έκτο γκολ της ομάδας των Γουβών. Ο Τσακλάνος μείωσε για τ’ Αλάτσατα στο 88′ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Μητρολιός-Ακριώτης.

ΓΚΟΛ: 12′ & 24′ Δήμου, 35′ Α. Γοργομάτης, 44′ & 55′ Βασιλείου, 78′ Στεργίου-88′ Τσακλάνος.

Ευβοϊκός Γουβών (Στάθης Κατσικογιάννης): Δαμάσκος, Φλέβας, Ν. Σελίμης, Ν. Παπανδρέου, Σ. Παπανδρέου, Δ. Σελίμης, Γιάγκος (46′ Ευαγγελόπουλος), Στεργίου, Δήμου (80′ Μπαλαγιάννης), Α. Γοργομάτης (69′ Κυριακού), Βασιλείου.

Αλάτσατα (Γιάννης Φούρλης): Τρίκας, Τουζούν, Μπούζο, Κουτσαυλής, Λαλανίτης, Ν. Τσάλλας, Νερούτσος, Νάτσης (48′ Γ. Τσάλλας), Τσακλάνος, Αργυρός, Φωτεινός.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Εκπαιδευτικό μάθημα τη Δευτέρα 21/1

Σ. Νικολάου: Δεν έγινε δεκτή η παραίτηση του απ’ την τεχνική ηγεσία του Άρη Αγ. Ιωάννη

Οι δηλώσεις συμμετοχής και το πρόγραμμα στο 2ο All Star Game!