EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Κάρυστος-Μαρμάρι 1-2

Το Μαρμάρι κέρδισε στο τοπικό ντέρμπι την Κάρυστο με 2-1, για την 11η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό με τον Μπαλογιάννη να κάνει το 0-1 και έντεκα λεπτά μετά ο Κασέμι ισοφάρισε για τον ΑΟΚ σε 1-1. Ως το φινάλε το παιχνίδι συνέχιζε να είναι αμφίρροπο, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν τον τρόπο να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Τελικά το Μαρμάρι κατάφερε να επικρατήσει των πρωτοπόρων του ομίλου, με τον Καλογερίδη να σκοράρει στις καθυστερήσεις και να χαρίζει ένα σπουδαίο ‘τρίποντο’ στην ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Δάλλας-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 29′ Κασέμι-18′ Μπαλογιάννης, 90’+ Καλογερίδης.

Κάρυστος (Ηλίας Οικονομίδης): Δρόσος, Παπουτσής, Καραβολάς, Σφυρίδης, Γεωργιόπουλος, Ναυπλιώτης, Κασέμι, Μπιθικούκης (46′ Τhaci), Λουκά (69′ Μπόκαρης), Σούλας, Ρουκλιώτης (36′ Kεφαλάς, 69′ Toύρλας).

Μαρμάρι: Γκίκας, Κουζάς, Συμεών, Αστηθάς, Βουζουράκης, Χαραγκιώνης, Δ. Ποδαράς, Διακάκης, Φ. Ποδαράς, Χελιώτης (80′ Καλογερίδης), Μπαλογιάννης.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ (Γ’ ΦΑΣΗ): Αφράτι-Δύστος 1-2

Σαν Σήμερα (10/11/2019): Προποντίδα-Κάρυστος 0-2 (photos)