ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Ν. Κιαπέκος: ‘Είχαμε τις ευκαιρίες για ν’ απειλήσουμε την Αρτάκη’

Δηλώσεις του προπονητή της Μακρυκάπας Νίκου Κιαπέκου, μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με την Αρτάκη, για τα προημιτελικά του κυπέλλου Εύβοιας ‘Νίκος Δαφνής’.

‘Κρατήσαμε στο πρώτο ημίχρονο το σκορ του πρώτου παιχνιδιού. Είπαμε ότι πρέπει να είμαστε μέσα στο παιχνίδι και θα δεχτούμε πίεση, όπως και δεχτήκαμε πολύ πίεση απ’ την ομάδα της Αρτάκης.

Στη συνέχεια μπήκαμε στο ημίχρονο και είπαμε ότι θα συνεχίσουμε σ’ αυτόν τον ρυθμό, να είμαστε μέσα στο παιχνίδι και να ανεβάσουμε την απόδοση μας.

Δεχτήκαμε ένα γρήγορο γκολ στο 48′, που εκεί μας δυσκόλεψε πάρα πολύ. Πήρε αέρα πρόκρισης η Αρτάκη και διαχειριζόταν καλά το παιχνίδι. Στο τελευταίο όμως τέταρτο ανεβάσαμε την απόδοση μας, αλλάξαμε τη διάταξη μας σε 4-4-2, πιέσαμε και πήραμε κάποια στημένα. Είχαμε τις ευκαιρίες και κάποιες φάσεις να απειλήσουμε. Απειλήσαμε 2-3 φορές, δεν τα καταφέραμε, συνεχίζουμε.’

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Κύμη-Αυλίδα 0-4 (photos)

DERNEKI (ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Δεν Μπορούσιαν Ντόρμουντ-Καφενείο 4-5