Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

ΑΟ Χαλκίς: Επιστροφή στη Γ’ Εθνική (2003-04)

Πέρασαν 7 χρόνια συνεχής παρουσίας στην Δ’ Εθνική, χρόνια που θεωρούνταν ‘πέτρινα’. Η άνοδος μέσω των δεύτερων καλοκαιρινών μπαράζ, ο ΑΟΧ επέστρεψε στην Γ’ Εθνική, από το 1996. Όλοι περίμεναν μια καλή παρουσία δεδομένου πολύ καλών παιχτών στο ρόστερ. Η ομάδα της Χαλκίδας ξεκίνησε πολύ καλά αλλά με μια κοιλιά προς το τέλος, κατάφερε να κάνει μια καλή παρουσία στο πρωτάθλημα και να τερματίσει στην 11η θέση.

Τα εξωαγωνιστικά προβλήματα ήταν αυτά που έγραψαν την πιο μαύρη σελίδα του ΑΟ Χαλκίς. Η μεταβίβαση της προεδρίας από τον Φραϊδάκη στους Κορλό και Πολυκράτη και η αδυναμία των 2 κυρίων να κρατήσουν την ομάδα, λόγω οικονομικών προβλημάτων, οι οποίοι ζητούσαν και λεφτά για να την αποδεσμεύσουν, οδήγησε τον ιστορικό ΑΟΧ στην πλήρη διάλυση του με αποτέλεσμα την επόμενη χρονιά να μην εμφανιστεί σε κανένα πρωτάθλημα της Ελλάδας και την μεθεπόμενη στο τοπικό πρωτάθλημα. Έτσι τα ‘πέτρινα χρόνια’ δεν ήταν τα 7 προηγούμενα αλλά τα αμέσως επόμενα. Το καλοκαίρι του 2004 που η Εθνική Ελλάδος κατακτά το Euro, ο ΑΟΧ εγκαταλείπει τον ποδοσφαιρικό χάρτη, μετά από παρουσία 37 χρόνια στα ελληνικά γήπεδα.

Την σεζόν αυτή ο ΑΟΧ είχε δυνατό ρόστερ με παίχτες όπως οι: Στέφανος Μπασινάς, Νέναντ Βούκσεβιτς, Φώτης Κηπουρός, Νίκος Μήτρου, Βλάσης Μπόκαρης, Γιώργος Μάνεσης, Στράτος Μιχελής, Σάκης Τσούτης, Μάριος Σέγκος (στον πρώτο γύρο, διότι στον δεύτερο αγωνίστηκε στη Θύελλα Πατρών).

Στην τεχνική ηγεσία του ΑΟ Χαλκίς βρισκόταν ο Σούλης Παππάς, στις 10 πρώτες αγωνιστικές, και στη συνέχεια ο Νίκος Παντέλης.

Γ΄ Εθνική 2003-04
(38 αγώνες)
Ν-Ι-Η Γκολ
1 Α.Γ.Σ.Κ. Καστοριά 80 β. 25-5-8 71-39
2 Α.Ε. Λάρισα 77 β. 24-5-9 58-34
3 Ηλυσιακός 76 β. 22-10-6 65-26
4 Θρασύβουλος Φυλής 71 β. 20-11-7 51-28
5 Αγροτικός Αστέρας 61 β. 16-13-9 54-39
6 Α.Σ. Ρόδος 59 β. 16-11-11 58-43
7 Αχαρναϊκός 59 β. 16-11-11 46-38
8 Γ.Α.Σ. Βέροια 57 β. 15-12-11 46-38
9 Π.Ο. Ατσαλένιου 54 β. 14-12-12 48-42
10 Δόξα Δράμας 50 β. 14-8-16 40-38
11 Α.Ο. Χαλκίς 50 β. 13-11-14 39-43
12 Γ.Σ. Μαρκό 49 β. 14-7-17 42-42
13 Π.Α.Ο. Αγ. Δημητρίου 47 β. 12-11-15 46-50
14 Θύελλα Πατρών 47 β. 12-11-15 29-35
15 Βύζας Μεγάρων 44 β. 11-11-16 37-52
16 ΗΛΤΕΞ Λύκοι 43 β. 11-10-17 40-44
17 Α.Ο. Καβάλα 43 β. 12-7-19 31-43
18 Α.Σ. Λεωνίδιο 31 β. 9-4-25 27-59
19 Ποντιακός Νέας Σάντας 27 β. 7-6-25 19-70
20 Κιλκισιακός 24 β. 6-6-26 26-79

***: Ανέβηκαν στη Β’ ΕΘΝΙΚΗ απευθείας η Καστοριά και η Λάρισα και μετά από μπαράζ και ο Ηλυσιακός (3-1 τον ΠΑΣ Γιάννενα στον Πύργο).
***: Στο περιφερειακό πρωτάθλημα υποβιβάστηκαν το Λεωνίδιο, ο Ποντιακός Νέας Σάντας, ο Κιλκισιακός και ο ΑΟ Χαλκίς (οικονομικά προβλήματα).

1η αγωνιστική
28/09 Άγιος Δημήτριος 1-1 Θύελλα Πατρών
28/09 Λεωνίδιο 0-1 Κιλκισιακός
26/11 Καβάλα 0-0 ΑΟ Χαλκίς
28/09 Βύζας Μεγάρων 0-4 Καστοριά
26/11 Μαρκό 2-0 Αγροτικός Αστέρας
28/09 Δόξα Δράμας 2-0 Αχαρναϊκός
28/09 Λύκοι 0-0 Βέροια
28/09 Ατσαλένιος 1-0 Ρόδος
28/09 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-1 Θρασύβουλος
28/09 Ηλυσιακός 2-1 Λάρισα

ΑΟ Χαλκίς-Μαρκό 2-2

2η αγωνιστική
5/10 Λεωνίδιο 1-0 Άγιος Δημήτριος
3/12 Θύελλα Πατρών 2-0 Καβάλα
5/10 Κιλκισιακός 1-2 Βύζας Μεγάρων
5/10 ΑΟ Χαλκίς 2-2 Μαρκό
5/10 Καστοριά 1-0 Δόξα Δράμας
3/12 Αγροτικός Αστέρας 2-1 Λύκοι
5/10 Αχαρναϊκός 0-0 Ατσαλένιος
5/10 Βέροια 1-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
5/10 Θρασύβουλος 2-2 Ηλυσιακός
5/10 Ρόδος 2-1 Λάρισα

3η αγωνιστική
30/12 Άγιος Δημήτριος 1-0 Καβάλα
8/10 Βύζας Μεγάρων 5-0 Λεωνίδιο
15/10 Μαρκό 2-0 Θύελλα Πατρών
8/10 Δόξα Δράμας 3-0 Κιλκισιακός
15/10 Λύκοι 1-1 ΑΟ Χαλκίς
8/10 Ατσαλένιος 1-1 Καστοριά
30/12 Ποντιακός Νέας Σάντας 2-1 Αγροτικός Αστέρας
8/10 Λάρισα 1-0 Αχαρναϊκός
8/10 Ηλυσιακός 2-0 Βέροια
8/10 Θρασύβουλος 3-2 Ρόδος

4η αγωνιστική
12/10 Βύζας Μεγάρων 2-1 Άγιος Δημήτριος
28/1 Καβάλα 1-0 Μαρκό
12/10 Λεωνίδιο 3-2 Δόξα Δράμας
12/10 Θύελλα Πατρών 1-2 Λύκοι
12/10 Κιλκισιακός 2-1 Ατσαλένιος
12/10 ΑΟ Χαλκίς 1-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
12/10 Καστοριά 3-3 Λάρισα
28/1 Αγροτικός Αστέρας 2-0 Ηλυσιακός
12/10 Αχαρναϊκός 2-1 Θρασύβουλος
12/10 Βέροια 1-1 Ρόδος

5η αγωνιστική
19/10 Άγιος Δημήτριος 1-1 Μαρκό
19/10 Δόξα Δράμας 3-0 Βύζας Μεγάρων
9/2 Λύκοι 3-1 Καβάλα
19/10 Ατσαλένιος 1-0 Λεωνίδιο
19/10 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-1 Θύελλα Πατρών
19/10 Λάρισα 3-2 Κιλκισιακός
19/10 Ηλυσιακός 3-0 ΑΟ Χαλκίς
19/10 Θρασύβουλος 1-2 Καστοριά
9/2 Ρόδος 1-2 Αγροτικός Αστέρας
19/10 Βέροια 1-1 Αχαρναϊκός

6η αγωνιστική
26/10 Δόξα Δράμας 3-2 Άγιος Δημήτριος
26/10 Μαρκό 2-0 Λύκοι
26/10 Βύζας Μεγάρων 1-2 Ατσαλένιος
18/2 Καβάλα 2-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
26/10 Λεωνίδιο 1-1 Λάρισα
26/10 Θύελλα Πατρών 1-1 Ηλυσιακός
26/10 Κιλκισιακός 1-2 Θρασύβουλος
26/10 ΑΟ Χαλκίς 1-2 Ρόδος
26/10 Καστοριά 2-0 Βέροια
18/2 Αγροτικός Αστέρας 1-1 Αχαρναϊκός

7η αγωνιστική
2/11 Θρασύβουλος 1-2 Λεωνίδιο
2/11 Άγιος Δημήτριος 1-4 Λύκοι
2/11 Ατσαλένιος 1-0 Δόξα Δράμας
2/11 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-5 Μαρκό
2/11 Λάρισα 2-1 Βύζας Μεγάρων
29/2 Ηλυσιακός 1-1 Καβάλα
2/11 Ρόδος 5-1 Θύελλα Πατρών
2/11 Βέροια 4-2 Κιλκισιακός
2/11 Αχαρναϊκός 0-0 ΑΟ Χαλκίς
29/2 Αγροτικός Αστέρας 2-0 Καστοριά

8η αγωνιστική
9/11 Ατσαλένιος 3-1 Άγιος Δημήτριος
9/11 Λύκοι 1-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
9/11 Δόξα Δράμας 1-2 Λάρισα
9/11 Μαρκό 3-1 Ηλυσιακός
9/11 Βύζας Μεγάρων 0-0 Θρασύβουλος
10/3 Καβάλα 1-2 Ρόδος
9/11 Λεωνίδιο 0-1 Βέροια
9/11 Θύελλα Πατρών 0-1 Αχαρναϊκός
10/3 Κιλκισιακός 1-1 Αγροτικός Αστέρας
9/11 ΑΟ Χαλκίς 2-1 Καστοριά

9η αγωνιστική
12/11 Άγιος Δημήτριος 2-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
12/11 Λάρισα 3-1 Ατσαλένιος
12/11 Ηλυσιακός 1-1 Λύκοι
12/11 Θρασύβουλος 3-0 Δόξα Δράμας
12/11 Ρόδος 1-0 Μαρκό
12/11 Βέροια 4-1 Βύζας Μεγάρων
14/3 Αχαρναϊκός 0-0 Καβάλα
14/3 Αγροτικός Αστέρας 2-0 Λεωνίδιο
12/11 Καστοριά 1-0 Θύελλα Πατρών
12/11 Κιλκισιακός 0-2 ΑΟ Χαλκίς

10η αγωνιστική
16/11 Λάρισα 1-1 Άγιος Δημήτριος
16/11 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-4 Ηλυσιακός
16/11 Ατσαλένιος 1-3 Θρασύβουλος
16/11 Λύκοι 0-1 Ρόδος
16/11 Δόξα Δράμας 1-0 Βέροια
16/11 Μαρκό 1-0 Αχαρναϊκός
17/3 Βύζας Μεγάρων 0-0 Αγροτικός Αστέρας
17/3 Καβάλα 0-0 Καστοριά
16/11 Λεωνίδιο 3-0 ΑΟ Χαλκίς
16/11 Θύελλα Πατρών 3-0 Κιλκισιακός

11η αγωνιστική
23/11 Άγιος Δημήτριος 1-0 Ηλυσιακός
23/11 Θρασύβουλος 1-0 Λάρισα
23/11 Ρόδος 2-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
23/11 Βέροια 1-1 Ατσαλένιος
23/11 Αχαρναϊκός 2-3 Λύκοι
23/11 Αγροτικός Αστέρας 0-0 Δόξα Δράμας
23/11 Καστοριά 3-1 Μαρκό
23/11 ΑΟ Χαλκίς 3-3 Βύζας Μεγάρων
23/11 Κιλκισιακός 0-1 Καβάλα
23/11 Θύελλα Πατρών 2-0 Λεωνίδιο

12η αγωνιστική
30/11 Άγιος Δημήτριος 1-0 Θρασύβουλος
30/11 Ηλυσιακός 1-0 Ρόδος
30/11 Λάρισα 1-0 Βέροια
30/11 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-0 Αχαρναϊκός
30/11 Ατσαλένιος 2-1 Αγροτικός Αστέρας
30/11 Λύκοι 0-2 Καστοριά
30/11 Δόξα Δράμας 1-0 ΑΟ Χαλκίς
30/11 Μαρκό 2-0 Κιλκισιακός
30/11 Βύζας Μεγάρων 1-1 Θύελλα Πατρών
30/11 Καβάλα 2-0 Λεωνίδιο

13η αγωνιστική
7/12 Ρόδος 3-4 Άγιος Δημήτριος
7/12 Βέροια 1-0 Θρασύβουλος
7/12 Αχαρναϊκός 0-0 Ηλυσιακός
7/12 Αγροτικός Αστέρας 1-2 Λάρισα
7/12 Καστοριά 4-1 Ποντιακός Νέας Σάντας
7/12 ΑΟ Χαλκίς 1-0 Ατσαλένιος
7/12 Κιλκισιακός 1-1 Λύκοι
7/12 Θύελλα Πατρών 1-0 Δόξα Δράμας
7/12 Λεωνίδιο 4-1 Μαρκό
7/12 Καβάλα 0-0 Βύζας Μεγάρων

Λάρισα-ΑΟ Χαλκίς 0-2. Μεγάλο ‘διπλό’ στο ‘Αλκαζάρ’.

14η αγωνιστική
11/12 Άγιος Δημήτριος 5-0 Βέροια
11/12 Ρόδος 2-0 Αχαρναϊκός
11/12 Θρασύβουλος 2-1 Αγροτικός Αστέρας
11/12 Ηλυσιακός 0-2 Καστοριά
11/12 Λάρισα 0-2 ΑΟ Χαλκίς
11/12 Ποντιακός Νέας Σάντας 2-0 Κιλκισιακός
11/12 Ατσαλένιος 0-0 Θύελλα Πατρών
11/12 Λύκοι 2-0 Λεωνίδιο
11/12 Δόξα Δράμας 1-0 Καβάλα
11/12 Μαρκό 2-1 Βύζας Μεγάρων

15η αγωνιστική
17/12 Αχαρναϊκός 2-1 Άγιος Δημήτριος
17/12 Αγροτικός Αστέρας 2-1 Βέροια
17/12 Καστοριά 1-0 Ρόδος
17/12 ΑΟ Χαλκίς 0-0 Θρασύβουλος
17/12 Κιλκισιακός 0-0 Ηλυσιακός
17/12 Θύελλα Πατρών 0-0 Λάρισα
17/12 Λεωνίδιο 3-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
17/12 Καβάλα 1-0 Ατσαλένιος
17/12 Βύζας Μεγάρων 0-0 Λύκοι
17/12 Μαρκό 1-0 Δόξα Δράμας

16η αγωνιστική
21/12 Άγιος Δημήτριος 1-1 Αγροτικός Αστέρας
21/12 Αχαρναϊκός 1-0 Καστοριά
21/12 Βέροια 1-1 ΑΟ Χαλκίς
21/12 Ρόδος 1-0 Κιλκισιακός
21/12 Θρασύβουλος 1-0 Θύελλα Πατρών
21/12 Ηλυσιακός 1-0 Λεωνίδιο
21/12 Λάρισα 2-0 Καβάλα
21/12 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-1 Βύζας Μεγάρων
20/12 Ατσαλένιος 2-1 Μαρκό
20/12 Λύκοι 1-1 Δόξα Δράμας

17η αγωνιστική
4/1 Καστοριά 4-1 Άγιος Δημήτριος
4/1 ΑΟ Χαλκίς 1-3 Αγροτικός Αστέρας
4/1 Κιλκισιακός 0-4 Αχαρναϊκός
4/1 Θύελλα Πατρών 0-0 Βέροια
4/1 Λεωνίδιο 0-0 Ρόδος
4/1 Καβάλα 0-0 Θρασύβουλος
4/1 Βύζας Μεγάρων 1-2 Ηλυσιακός
4/1 Μαρκό 0-1 Λάρισα
4/1 Δόξα Δράμας 2-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
4/1 Λύκοι 2-2 Ατσαλένιος

18η αγωνιστική
11/1 ΑΟ Χαλκίς 0-2 Άγιος Δημήτριος
11/1 Καστοριά 2-1 Κιλκισιακός
11/1 Αγροτικός Αστέρας 3-1 Θύελλα Πατρών
11/1 Αχαρναϊκός 2-0 Λεωνίδιο
11/1 Βέροια 2-0 Καβάλα
11/1 Ρόδος 0-0 Βύζας Μεγάρων
11/1 Θρασύβουλος 3-0 Μαρκό
11/1 Ηλυσιακός 2-1 Δόξα Δράμας
11/1 Λάρισα 1-0 Λύκοι
11/1 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-0 Ατσαλένιος

19η αγωνιστική
14/1 Άγιος Δημήτριος 4-1 Κιλκισιακός
14/1 Θύελλα Πατρών 1-0 ΑΟ Χαλκίς
14/1 Λεωνίδιο 2-0 Καστοριά
18/1 Καβάλα 1-4 Αγροτικός Αστέρας
14/1 Βύζας Μεγάρων 2-0 Αχαρναϊκός
15/1 Μαρκό 1-0 Βέροια
14/1 Δόξα Δράμας 0-0 Ρόδος
14/1 Λύκοι 0-1 Θρασύβουλος
14/1 Ατσαλένιος 0-0 Ηλυσιακός
14/1 Ποντιακός Νέας Σάντας 1-3 Λάρισα

ΑΟ Χαλκίς-Καβάλα 3-1

20η αγωνιστική
21/1 Θύελλα Πατρών 0-0 Άγιος Δημήτριος
21/1 Κιλκισιακός 1-0 Λεωνίδιο
21/1 ΑΟ Χαλκίς 3-1 Καβάλα
21/1 Καστοριά 6-0 Βύζας Μεγάρων
21/1 Αγροτικός Αστέρας 0-0 Μαρκό
21/1 Αχαρναϊκός 1-1 Δόξα Δράμας
21/1 Βέροια 2-1 Λύκοι
21/1 Ρόδος 5-2 Ατσαλένιος
21/1 Θρασύβουλος 1-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
21/1 Λάρισα 2-0 Ηλυσιακός

21η αγωνιστική
25/1 Άγιος Δημήτριος 1-0 Λεωνίδιο
25/1 Καβάλα 2-0 Θύελλα Πατρών
25/1 Βύζας Μεγάρων 0-1 Κιλκισιακός
25/1 Μαρκό 1-2 ΑΟ Χαλκίς
25/1 Δόξα Δράμας 2-1 Καστοριά
25/1 Λύκοι 1-2 Αγροτικός Αστέρας
25/1 Ατσαλένιος 4-0 Αχαρναϊκός
25/1 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-0 Βέροια
25/1 Ηλυσιακός 0-0 Θρασύβουλος
25/1 Λάρισα 3-0 Ρόδος

22η αγωνιστική
1/2 Καβάλα 2-1 Άγιος Δημήτριος
28/1 Λεωνίδιο 1-0 Βύζας Μεγάρων
1/2 Θύελλα Πατρών 2-1 Μαρκό
28/1 Κιλκισιακός 0-0 Δόξα Δράμας
1/2 ΑΟ Χαλκίς 3-1 Λύκοι
1/2 Καστοριά 2-0 Ατσαλένιος
1/2 Αγροτικός Αστέρας 3-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
1/2 Αχαρναϊκός 2-1 Λάρισα
1/2 Βέροια 0-0 Ηλυσιακός
1/2 Ρόδος 2-2 Θρασύβουλος

23η αγωνιστική
5/2 Άγιος Δημήτριος 0-0 Βύζας Μεγάρων
5/2 Μαρκό 1-0 Καβάλα
5/2 Δόξα Δράμας 4-0 Λεωνίδιο
5/2 Λύκοι 0-1 Θύελλα Πατρών
5/2 Ατσαλένιος 3-0 Κιλκισιακός
5/2 Ποντιακός Νέας Σάντας 2-1 ΑΟ Χαλκίς
5/2 Λάρισα 3-0 Καστοριά
5/2 Ηλυσιακός 2-1 Αγροτικός Αστέρας
5/2 Θρασύβουλος 1-0 Αχαρναϊκός
5/2 Ρόδος 1-1 Βέροια

ΑΟ Χαλκίς-Ηλυσιακός 2-0

24η αγωνιστική
12/2 Μαρκό 0-0 Άγιος Δημήτριος
12/2 Βύζας Μεγάρων 1-0 Δόξα Δράμας
12/2 Καβάλα 1-0 Λύκοι
12/2 Λεωνίδιο 0-0 Ατσαλένιος
12/2 Θύελλα Πατρών 1-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
12/2 Κιλκισιακός 0-1 Λάρισα
12/2 ΑΟ Χαλκίς 2-0 Ηλυσιακός
12/2 Καστοριά 3-1 Θρασύβουλος
12/2 Αγροτικός Αστέρας 2-2 Ρόδος
12/2 Αχαρναϊκός 2-2 Βέροια

25η αγωνιστική
22/2 Άγιος Δημήτριος 3-1 Δόξα Δράμας
22/2 Λύκοι 1-1 Μαρκό
22/2 Ατσαλένιος 1-0 Βύζας Μεγάρων
22/2 Ποντιακός Νέας Σάντας 1-0 Καβάλα
22/2 Λάρισα 1-0 Λεωνίδιο
18/2 Ηλυσιακός 2-0 Θύελλα Πατρών
22/2 Θρασύβουλος 4-2 Κιλκισιακός
22/2 Ρόδος 2-1 ΑΟ Χαλκίς
18/2 Βέροια 0-1 Καστοριά
22/2 Αχαρναϊκός 2-2 Αγροτικός Αστέρας

26η αγωνιστική
29/2 Λύκοι 2-0 Άγιος Δημήτριος
29/2 Δόξα Δράμας 1-1 Ατσαλένιος
29/2 Μαρκό 4-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
29/2 Βύζας Μεγάρων 3-1 Λάρισα
31/3 Καβάλα 1-2 Ηλυσιακός
29/2 Λεωνίδιο 0-1 Θρασύβουλος
29/2 Θύελλα Πατρών 2-0 Ρόδος
29/2 Κιλκισιακός 0-3 Βέροια
29/2 ΑΟ Χαλκίς 2-2 Αχαρναϊκός
31/3 Καστοριά 1-0 Αγροτικός Αστέρας

27η αγωνιστική
10/3 Άγιος Δημήτριος 2-1 Ατσαλένιος
10/3 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-2 Λύκοι
10/3 Λάρισα 0-1 Δόξα Δράμας
10/3 Ηλυσιακός 2-0 Μαρκό
10/3 Θρασύβουλος 3-0 Βύζας Μεγάρων
14/4 Ρόδος 1-2 Καβάλα
10/3 Βέροια 3-0 Λεωνίδιο
10/3 Αχαρναϊκός 3-0 Θύελλα Πατρών
14/4 Αγροτικός Αστέρας 3-1 Κιλκισιακός
10/3 Καστοριά 1-0 ΑΟ Χαλκίς

28η αγωνιστική
14/3 Ποντιακός Νέας Σάντας 2-1 Άγιος Δημήτριος
14/3 Ατσαλένιος 3-1 Λάρισα
14/3 Λύκοι 0-2 Ηλυσιακός
14/3 Δόξα Δράμας 0-0 Θρασύβουλος
14/3 Μαρκό 2-3 Ρόδος
14/3 Βύζας Μεγάρων 2-0 Βέροια
28/4 Καβάλα 1-0 Αχαρναϊκός
14/4 Λεωνίδιο 0-1 Αγροτικός Αστέρας
14/3 ΑΟ Χαλκίς 2-0 Κιλκισιακός
14/3 Θύελλα Πατρών 0-0 Καστοριά

29η αγωνιστική
17/3 Άγιος Δημήτριος 1-0 Λάρισα
17/3 Ηλυσιακός 5-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
17/3 Θρασύβουλος 2-1 Ατσαλένιος
17/3 Ρόδος 2-2 Λύκοι
17/3 Βέροια 2-0 Δόξα Δράμας
17/3 Αχαρναϊκός 2-0 Μαρκό
9/5 Αγροτικός Αστέρας 1-1 Βύζας Μεγάρων
9/5 Καστοριά 1-0 Καβάλα
17/3 ΑΟ Χαλκίς 1-0 Λεωνίδιο
17/3 Κιλκισιακός 2-1 Θύελλα Πατρών

30η αγωνιστική
21/3 Ηλυσιακός 4-0 Άγιος Δημήτριος
21/3 Λάρισα 1-0 Θρασύβουλος
21/3 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-3 Ρόδος
21/3 Ατσαλένιος 3-3 Βέροια
21/3 Λύκοι 0-1 Αχαρναϊκός
21/3 Δόξα Δράμας 0-1 Αγροτικός Αστέρας
21/3 Μαρκό 1-0 Καστοριά
21/3 Βύζας Μεγάρων 2-1 ΑΟ Χαλκίς
21/3 Καβάλα 1-0 Κιλκισιακός
21/3 Λεωνίδιο 1-1 Θύελλα Πατρών

31η αγωνιστική
28/3 Θρασύβουλος 1-1 Άγιος Δημήτριος
28/3 Ρόδος 0-0 Ηλυσιακός
28/3 Βέροια 1-2 Λάρισα
28/3 Αχαρναϊκός 4-0 Ποντιακός Νέας Σάντας
28/3 Αγροτικός Αστέρας 2-1 Ατσαλένιος
28/3 Καστοριά 3-1 Λύκοι
28/3 ΑΟ Χαλκίς 1-0 Δόξα Δράμας
28/3 Κιλκισιακός 1-0 Μαρκό
28/3 Θύελλα Πατρών 3-0 Βύζας Μεγάρων
28/3 Λεωνίδιο 2-0 Καβάλα

32η αγωνιστική
4/4 Άγιος Δημήτριος 0-0 Ρόδος
4/4 Θρασύβουλος 2-0 Βέροια
4/4 Ηλυσιακός 2-1 Αχαρναϊκός
4/4 Λάρισα 1-1 Αγροτικός Αστέρας
4/4 Ποντιακός Νέας Σάντας 0-0 Καστοριά
4/4 Ατσαλένιος 3-0 ΑΟ Χαλκίς
4/4 Λύκοι 2-0 Κιλκισιακός
4/4 Δόξα Δράμας 1-0 Θύελλα Πατρών
4/4 Μαρκό 1-0 Λεωνίδιο
4/4 Βύζας Μεγάρων 2-1 Καβάλα

ΑΟ Χαλκίς-Λάρισα 0-2. Μεγάλης έκτασης επεισόδια μέσα και έξω από το γήπεδο.

33η αγωνιστική
18/4 Βέροια 0-0 Άγιος Δημήτριος
18/4 Αχαρναϊκός 1-0 Ρόδος
18/4 Αγροτικός Αστέρας 0-0 Θρασύβουλος
18/4 Καστοριά 0-3 Ηλυσιακός
18/4 ΑΟ Χαλκίς 0-2 Λάρισα
18/4 Κιλκισιακός 1-1 Ποντιακός Νέας Σάντας
18/4 Θύελλα Πατρών 0-0 Ατσαλένιος
18/4 Λεωνίδιο 0-1 Λύκοι
18/4 Καβάλα 3-0 Δόξα Δράμας
18/4 Βύζας Μεγάρων 2-1 Μαρκό

34η αγωνιστική
21/4 Άγιος Δημήτριος 1-2 Αχαρναϊκός
21/4 Βέροια 2-0 Αγροτικός Αστέρας
25/4 Ρόδος 0-2 Καστοριά
21/4 Θρασύβουλος 0-0 ΑΟ Χαλκίς
21/4 Ηλυσιακός 8-0 Κιλκισιακός
21/4 Λάρισα 1-0 Θύελλα Πατρών
21/4 Ποντιακός Νέας Σάντας 2-0 Λεωνίδιο
21/4 Ατσαλένιος 2-1 Καβάλα
21/4 Λύκοι 2-0 Βύζας Μεγάρων
21/4 Δόξα Δράμας 3-0 Μαρκό

35η αγωνιστική
5/5 Αγροτικός Αστέρας 3-2 Άγιος Δημήτριος
5/5 Καστοριά 2-0 Αχαρναϊκός
5/5 ΑΟ Χαλκίς 1-2 Βέροια
5/5 Κιλκισιακός 1-4 Ρόδος
5/5 Θύελλα Πατρών 0-1 Θρασύβουλος
5/5 Λεωνίδιο 0-4 Ηλυσιακός
5/5 Καβάλα 2-3 Λάρισα
5/5 Βύζας Μεγάρων 1-1 Ποντιακός Νέας Σάντας
5/5 Μαρκό 1-1 Ατσαλένιος
Δράμας 5/5 Δόξα Δράμας 1-1 Λύκοι

36η αγωνιστική
16/5 Άγιος Δημήτριος 0-2 Καστοριά
16/5 Αγροτικός Αστέρας 1-1 ΑΟ Χαλκίς
16/5 Αχαρναϊκός 3-2 Κιλκισιακός
16/5 Βέροια 2-0 Θύελλα Πατρών
16/5 Ρόδος 5-2 Λεωνίδιο
16/5 Θρασύβουλος 4-1 Καβάλα
16/5 Ηλυσιακός 3-2 Βύζας Μεγάρων
16/5 Λάρισα 1-0 Μαρκό
16/5 Ποντιακός Νέας Σάντας 1-3 Δόξα Δράμας
15/5 Ατσαλένιος 1-0 Λύκοι

37η αγωνιστική
26/5 Άγιος Δημήτριος 1-2 ΑΟ Χαλκίς
26/5 Κιλκισιακός 0-4 Καστοριά
26/5 Θύελλα Πατρών 2-1 Αγροτικός Αστέρας
26/5 Λεωνίδιο 2-3 Αχαρναϊκός
26/5 Καβάλα 1-3 Βέροια
26/5 Βύζας Μεγάρων 0-0 Ρόδος
26/5 Μαρκό 0-0 Θρασύβουλος
26/5 Δόξα Δράμας 0-1 Ηλυσιακός
26/5 Ατσαλένιος 1-2 Ποντιακός Νέας Σάντας
26/5 Λύκοι 0-1 Λάρισα

38η αγωνιστική
30/5 Κιλκισιακός 1-1 Άγιος Δημήτριος
30/5 ΑΟ Χαλκίς 0-0 Θύελλα Πατρών
30/5 Καστοριά 5-0 Λεωνίδιο
30/5 Αγροτικός Αστέρας 1-1 Καβάλα
30/5 Αχαρναϊκός 1-0 Βύζας Μεγάρων
30/5 Βέροια 2-1 Μαρκό
30/5 Ρόδος 4-1 Δόξα Δράμας
30/5 Θρασύβουλος 3-2 Λύκοι
30/5 Ηλυσιακός 2-1 Ατσαλένιος
30/5 Λάρισα 5-1 Ποντιακός Νέας Σάντας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 2003-04

ΑΟ Χαλκίς-Καλαμάτα 0-1

Την Καλαμάτα, η οποία αγωνιζόταν εκείνη την περίοδο στην Β’ Εθνική, αντιμετώπισε η ομάδα της Χαλκίδας, στο Κύπελλο Ελλάδος, όπου και αποκλείστηκε. Στον πρώτο αγώνα η Καλαμάτα είχε κερδίσει στην έδρα της με 1-0. Στον επαναληπτικό, αγώνας που έγινε στο γήπεδο της Νέας Αρτάκης, λόγο κατασκευής του σταδίου, ο ΑΟΧ παρουσία 2000 φιλάθλων, προσπάθησε, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 0-1 και να αποκλειστεί στην φάση των 64 από το Κύπελλο Ελλάδος. Εκείνη την χρονιά ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το τρόπαιο, κερδίζοντας τον Ολυμπιακό με σκορ 3-1.

Πηγήchalkidafans3.blogspot.com

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ: Το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής

Κώστας Λαγός

Κορονοϊός: Προς οριστική διακοπή τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου

eviasports

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Έραπος-Ανάποδος 4-2

Κώστας Λαγός
-->