EVIASPORTS ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Δροσιά/Αριστοτέλειος-Λήλας Βασιλικού 1-2

Ο Λήλας Βασιλικού κέρδισε την ομάδα Δροσιά/Αριστοτέλειος με 2-1, για την τρίτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του πρωταθλήματος νέων ‘Αναστασίου Φώτης’ της ΕΠΣΕ.

Έγινε ένα ανοιχτό και ενδιαφέρον παιχνίδι, στο οποίο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν ν’ ανοίξουν το σκορ 22ο λεπτό με γκολ του Νόγια με κεφαλιά, ο οποίος σημείωσε και το δεύτερο τέρμα της ομάδας του Βασιλικού στο 49′, κάνοντας με σουτ το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 74′ σε 1-2 με γκολ του Κροκόδειλου, με πλασέ από κοντά, και προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση στα τελευταία λεπτά, με τον Λήλαντα τελικά να φεύγει με το ‘διπλό’ απ’ τη Δροσιά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Βελέντζας-Ρουμελιώτης

ΓΚΟΛ: 74′ Κροκόδειλος-22′ & 49′ Νόγια.

Δροσιά/Αριστοτέλειος (Νίκος Ευσταθίου-Τριαντάφυλλος Ζαχαριάς): Παντρευτάκης, Παστήρας, Β.-Π. Τουλίτσης (41′ Κυτίνος), Αβντιάι, Ι. Ελευθερίου (70′ Μολές), Γροντής, Πάνου, Κροκόδειλος, Βάρκας, Φρούσης (70′ Νεστορίδης), Άλκο.

Λήλας Βασιλικού (Βαγγέλης Τριανταφύλλου): Πρίνος, Βαρσαμάς, Κεχαγιάς, Βλάχος, Βαγγέλη, Γεωργίου, Τζινάι, Ζαχαριάς (80’+2′ Μπαϊρακτάρι), Φραντζής (75′ Α. Βλάχος), Νόγια, Καρβελάς.

Ρεπορτάζ: Βησσαρίωνας Νάνος.

Ομάδα της ΕΠΣ Μεσσηνίας το… τερμάτισε: Παρουσίασε παίκτη πάνω σε άλογο με τόξο

Στις 20 Σεπτεμβρίου τα Stereabasket Awards 2021!

Β’ ΕΠΣΕ: Το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής (8-9/4)