Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ρόδος-Αρτάκη 1-0

Η Αρτάκη έχασε στη Ρόδο απ’ την τοπική ομάδα με 1-0, για την ένατη αγωνιστική του έκτου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο ‘τρίποντο’ χάρις σε τέρμα στο 64ο λεπτό με κεφαλιά του Χατζησάββα, μετά από σέντρα του Δελαπόρτα. Γενικά η ομάδα της Εύβοιας στάθηκε καλά, είχε μεγάλη ευκαιρία στο 29ο λεπτό να προηγηθεί με προβολή από κοντά Ντελέκου που δεν μπόρεσε να βρει στόχο, όμως τελικά οι γηπεδούχοι που είχαν περισσότερες καλές στιγμές κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη, που τους κράτα στην κορυφή της βαθμολογίας του ομιλού.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κακουλίδης (Θράκης)/Ναζιρόπουλος (Έβρου)-Μιμίδης (Αθηνών)).

ΓΚΟΛ: 64′ Χατζησάββας.

Ρόδος (Κώστας Βελιτζέλος): Τζήμας, Παπαθανασίου (59′ Βουργουντζής), Νικολόπουλος, Κανταρτζής, Σούλης, Μισέλ, Μπίσα (61′ Σταυλάς), Ραχήμ, Χατζησάββας, Δελαπόρτας, Μπουντόπουλος (75′ Κλιγγόπουλος).

Αρτάκη (Μιχάλης Μαύρος): Ναβροζίδης, Χατζηστάμου, Κάραλης, Μπελίτσος, Καραμπάς, Μαυρόπουλος (50′ Μιχελής), Παπαδάκης (77′ Λουκάς), Ντελέκος, Σπανός, Κνέζεβιτς (50′ Πατερίτσας), Τσίγκας.

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (9η αγωνιστική)

Β’ ΕΠΣΕ: Ορισμός αγώνα πρωταθλήματος

Ελλήσποντος: Απέκτησε τον Ζ. Κατσίμπρα